Šest ligových zápasů, jediná výhra. West Ham se trápí. Partě z Londýna evidentně dochází dech. „Nejsme na tom teď dobře, naše výkony se mi nelíbí,“ přiznal kouč David Moyes.

Útlum přišel paradoxně ve chvíli, kdy do klubu vstoupil jako spoluvlastník český byznysmen a majitel Sparty Daniel Křetínský. Tady ale problém není. „Někteří hráči nehrají na úrovni, na které by měli být,“ nešetřil kritikou Moyes po poslední porážce 0:2 v derby s londýnským Arsenalem, po které West Ham vyklidil pozice v elitní čtyřce.

Kouč se po utkání zlobil na Vladimíra Coufala. Český brousek za stavu 0:1 fauloval v šestnáctce Alexandra Lacazetta a nechal se vyloučit. Možná šlo o přísný verdikt rozhodčího (podle fanoušků i expertů nešlo o faul), kouč měl ale jasno - Coufal si měl počínat opatrněji. „Měl míč odkopnout pryč. Nemyslím, že bylo nutné, aby šel do skluzu,“ procedil mezi zuby Moyes.

Na paniku je však ještě brzo. Hammers jsou jen jeden bod od míst zaručujících účast v Lize mistrů a stále se s nimi musí počítat. „Porazili jsme několik týmů kolem nás, takže se musíme smířit s tím, že přijdou i zápasy, které prohrajeme,“ glosoval situaci kouč. „Očekávání jsou velká. Chci víc, chci být lepší. Dostaneme se z toho, jen musíme najít způsob, jak dosáhnout lepších výkonů.“

Gólman skepsi nepropadá 

Skepsi nepropadá ani zkušený gólman Lukasz Fabianski. „V týmu je silná víra,“ uklidnil fanoušky. „Když se podíváte na celou sezonu, tak je opravdu dobrá. Hráli jsme proti některým opravdu dobrým týmům a dokázali jsme je porazit, takže si z toho můžeme vzít sebevědomí,“ povídal jeden z nejlepších polských gólmanů historie.

„Víte, každý tým si tím projde. Vždycky narazíte na neúspěchy a jý věřím, že někdy vám podobné neúspěchy pomohou vrátit myšlení zpět na správnou cestu. Ještě je začátek sezony, neměli bychom si dělat starosti.“