Když sešívaní slavili na trávníku stadionu Ibrox postup do čtvrtfinále Evropské ligy, nemohli tušit, co bude následovat… Došlo na scénu jak z akčního filmu.

Podle informací ze slávistické kabiny došlo ze strany Rangers k napadení hráče. Schytal to právě Kúdela, jenž podle všeho utržil několik ran pěstí od soupeře. Český reprezentant byl přitom na cestě na antidopingovou kontrolu…

Slavia přivolala policii, která následně musela doprovodit tým do bezpečí. 

Ano, tohle se stalo v Glasgow, největším městě Skotska, kde žije 600 tisíc obyvatel. S výpravou se spojil i velvyslanec v Londýně Libor Sečka, který s úlevou konstatoval, že po půlnoci se již všichni dostali zpátky na hotel.

"Přejeme si podrobné vyšetřování celé situace ze strany UEFA," uvedl boss českého klubu Jaroslav Tvrdík.

Šílené zákroky a reakce

Zápas byl od začátku vyhrocený, agresivní hru domácího týmu odnesl i brankář Ondřej Kolář. 

Po jednom z faulů v samotném závěru, kdy ještě dva fotbalisté z řad domácího týmu prudce nakopli balon na ležícího Jana Kuchtu, už se rozčílil jindy klidný Kúdela. Přiběhl ke Glenu Kamarovi a pustil se do něj.

Jak? Kdo ví. Šlo o slovní výpad, který dokonale skryl před všetečnými kamerami…

Domácí se čílili, dokonce na to přišla řeč i po zápase. Gerrard si vzal Trpišovského bokem a vysvětloval mu, že tohle se nedělá. Alespoň tak to vypadalo. "Řešili jsme tam ty zákroky," řekl neurčitě slávistický kouč.

Ovšem na straně Rangers mají jasno. Byl v tom rasismus.

"Řekl mi to Kamara a já mu věřím," poznamenal Gerrard.

Tvrdík: Žádný rasismus

Někdejší ikona Liverpoolu v této souvislosti zmínila, že slávisté celý případ odmítali řešit. "Jsme prý lháři," dodal Gerrard.

S tím koresponduje i další Tvrdíkovo vyjádření - po půlnoci se ohradil proti obvinění Kúdely z rasismu. Kategoricky. "Neznám slušnějšího a skromnějšího člověka," napsal ještě někdejší politik a manažer.

Nakonec, zhruba kolem druhé hodiny ranní, Slavia vydala oficiální prohlášení. Zároveň přinesla i vyjádření samotného hráče.

"Řekl jsem mu „You‘re fucking guy“ (jsi zas**** chlap, pozn. aut.). Bylo to řečeno v emocích po dvou červených kartách a řadě brutálních zákroků soupeře, ale naprosto odmítám rasismus," prohlásil Kúdela.

Případ pochopitelně na ostrovech rezonuje, začaly jej řešit stanice Sky Sports i BBC nebo deník Guardian.

Jedno je jisté: pokud slávisté ve čtvrtfinále dostanou vysněný Manchester United (podle Trpišovského) či Arsenal, mají se sešívaní nač těšit. Zvláště Kúdela, který teď bude čekat, co se stane dál.