Zápas deváté rakouské ligy mezi FC Viktoria 62 Bregenz a Gofis Satteins 1b se chýlil ke konci, když přišel blikanec Raschida Arsanukaeva. Ruský hráč domácí Viktorie, která prohrávala 1:3, uviděl v 87. minutě druhou žlutou kartu za pokus o úder hlavou protihráči. Arsanukaev s vyloučením nesouhlasil a začal protestovat. Když u rozhodčího nepochodil, vytočil se do nepříčetnosti. „Ukážu ti, co se trestá,“ řekl nasupeně sudímu před tím, než přišel k protihráči a hlavičkou mu zlomil nos.

Za brutální chování dostal distanc na 48 zápasů a klub ho propustil. „Viktoria stojí o integraci, ale takové incidenty samozřejmě nemůžeme tolerovat,“ oznámil představitel klubu Christian Gojo pro Kronen Zeitung. „Arsanukaeva jsme vyloučili z našeho klubu.“

Arsanukaev bude moct znovu hrát až na podzim 2023. Jestli se vůbec někdy k fotbalu vrátí. „Informovali jsme okolní asociace o pozastavení činnosti Arsanukaeva. Chceme zabránit tomu, aby jako nově registrovaný hráč mohl stopku obejít a někde znovu hrát,“ řekl generální ředitel fotbalové asociace ve Vorarlbersku Horst Elsner.

Napadený fotbalista musel se zlomeným nosem na operaci. Policie incident vyšetřuje a Rusa nejspíš čeká kromě dlouhé pauzy i soud.

Podobný incident se loni odehrál i v Česku. Fotbalista Chuderova na Ústecku Petr Čítek po červené kartě napadl rozhodčího a za úder hlavou vyfasoval dvouletý trest a pokutu 15 tisíc korun.