„Do zápasu jsme nenaskočili optimálně, měli jsme pár hezkých šancí, ale to samé i soupeř na druhé straně. Přibližně ve 25. minutě vybojoval soupeř roh a k naší smůle po nešťastné teči skončil míč v naší síti,” komentoval vlastní branku berounský střelec Lukáš Kůsa.

O přestávce jeho tým doladil taktika, začal aktivněji a hnal se za obratem. Hráči nejspíše nečekali, že proti Trubínu, který měl v předchozích dvou duelech problémy s poskládáním týmu a dvakrát prohrál - 2:4 s Tetínem a vysoko 0:10 s Loděnicí, budou muset dohánět manko. Zvlášť, když sami Tetín porazili 5:2 a vyšlápli si i na Všeradice (6:1).

„Do druhého poločasu jsme vstoupili o něco aktivněji než soupeř, protože jsme museli dohánět ztrátu. To se nám také podařilo, když Vilda Kubricht skvěle sklepl míč nabíhajícímu Matěji Juhásovi. Tomu střela úplně nesedla, ale nakonec zaplula se štěstím krásně k levé tyči,” popisoval Kůsa.

Následující minuty se hrál otevřený fotbal a každý z týmů měl své šance. Jenže poté obrana Trubína chybovala. „Po faulu na Ondřeje Davida přišla penalta. Na tu se postavil František Štefan a svůj pokus uklidil k levé tyči. Po zbytek utkání jsme byli zataženějším týmem, snažili jsme se kočírovat výsledek a to se nám také nakonec povedlo,” měl radost Lukáš Kůsa.

Beroun tak na domácím memoriálu potřetí zvítězil a v sobotu od 15 hodin se utká s Loděnicí. Mohlo by jít o předčasné finále, oba celky musí podat velmi kvalitní výkon.

FC Freyburg Trubín - ČLU Beroun B 1:2 (1:0). Branky: vlastní - Juhás, Štefan.

Dosavadní výsledky MKA 2024:

ČLU Beroun B - FK Všeradice 6:1

AFK Loděnice - Ostrovan Zadní Třebaň 4:1

TJ a SK Tetín - FC Freyburg Trubín 4:2

AFK Loděnice - FC Freyburg Trubín 10:0

Ostrovan Zadní Třebaň - FK Všeradice 5:0

ČLU Beroun B - TJ a SK Tetín 5:2

FC Freyburg Trubín - ČLU Beroun B 1:2

Následující víkend:

24.2. 15:00 ČLU B - Loděnice

25.2. 11:00 FC Freyburg Trubín - Ostrovan Zadní Třebaň

25.2. 15:00 TJ a SK Tetín - FK Všeradice