Jak jste spokojeni s umístěním po polovině soutěže a jak s výkony družstva?

Začnu u našich nejmladších. Výsledky našich žáků nejsou vůbec oslnivé, když se jim v okresním přeboru nepodařilo získat ani bod. Ale u této kategorie to není tak důležité a přisuzuji to především velkému rozdílu v ročníku narození jednotlivých hráčů. Daleko důležitější v dnešní době je, že děti ještě vůbec mají zájem o sport jako takový a že se nám podařilo dát družstvo dohromady.

Naopak dorostenci nám v okresním přeboru dorostu dělají celkem radost. Jednak se po podzimu umístili na čtvrtém místě tabulky s čtyřbodovým odstupem na čelo tabulky, ale především herní projev mužstva je velice dobrý. Někteří hráči dorostu celkem pravidelně nastupovali i za mužstva dospělých, aby získávali zkušenosti.

Výsledky B mužstva nebyly vůbec dobré. Ve III. B třídě získalo pouze sedm bodů a bohužel se nachází na sestupových místech tabulky. Záchrana se v tuto chvíli zdá být nereálná.

Áčko po minulých hubených letech, kdy se většinou potácelo ve středu tabulky, získalo v podzimní části okresního přeboru dvacet šest bodů a je v tabulce na krásném třetím místě a velmi mile překvapilo. A to nejen nás funkcionáře, ale myslím, že i fanoušky, kterých si nachází cestu na fotbal v Újezdu stále větší počet a dokonce podporují naše mužstvo i při zápasech na hřištích soupeřů.

V čem vidíte největší pozitiva a negativa z podzimu?

Pozitiva z podzimní části sezóny vidím především umístění a předváděné hře A mužstva a dorostu. Negativa jsou především v tréninkové morálce dospělých a někdy bohužel i dorostenců. Na umístění B mužstva je tento fakt nejvíce viditelný. V některých utkáních bylo B mužstvo fotbalově minimálně vyrovnané svým soupeřům, většinou ale patnáct až dvacet minut před koncem utkání zcela fyzicky zkolabovalo.

Splnila družstva podzimní cíle?

U družstva žáků bylo cílem především udržet a zkvalitnit jeho činnost, což se myslím podařilo, i když to není vidět na bodovém zisku.

U dorosteneckého družstva, kde trenéři kladou důraz na herní projev, je posun opravdu vidět.

Béčko mužů cíle jednoznačně nesplnilo a pokud se razantně nezmění přístup některých, především mladších hráčů, budeme se muset nad další činností tohoto družstva vážně zamyslet.

Áčko mužů svůj cíl, což bylo nasbírat dostatečný počet bodů, abychom se na jaře vyhnuli nepříjemným starostem se záchranou, splnilo a překročilo. Bohužel se nám nepodařilo natrvalo do mužstva začlenit některé z našich mladých hráčů a věkový průměr mužstva tak zůstává velmi vysoký.

Jaké máte cíle pro jarní část sezony?

Vzhledem k postavení jednotlivých družstev v tabulkách se cíle pro jaro samy nabízejí. U žáků si přejeme, aby se jim povedlo vyhrát nějaké utkání. Přece jen sport je i o tom, zažít pocit vítězství. U dorostu si přejeme, aby mladíci nadále předváděli kvalitní hru a ještě se zapojili do boje o čelo tabulky.

S B mužstvem se pokusíme o sportovní zázrak v podobě záchrany mužstva ve III. třídě i pro další sezonu. Pro A mužstvo nemůžeme mít jiný cíl, než boj o čelo tabulky okresního přeboru. Každý jiný, méně náročný cíl by zněl velmi alibisticky. Dalším cílem je hrát atraktivní fotbal, který přivede na náš stadion ještě větší počet diváků. Důležitým cílem bude i průběžné omlazování mužstva s výhledem do dalších let.

Jak jste na tom s ochotou lidí zapojit se do práce kolem fotbalu a jak s podporou sponzorů?

Rád bych touto cestou poděkoval všem našim trenérům žáků, dorostu i dospělých, že se v dnešní uspěchané době ještě najde někdo, kdo obětuje spoustu volného času nezištné práci, za kterou čas od času sklidí dokonce kritiku. O kritice manželek se snad nemusím ani zmiňovat.

Chtěl bych poděkovat i všem členům výboru, některým fanouškům a některým hráčům za práci při údržbě a opravách našeho sportovního areálu, za který se vůbec nemusíme stydět.

Velký dík patří všem našim partnerům, kteří nám pomáhají při zajišťování finančních prostředků nutných pro chod klubu. Jedná se především o Obecní úřad Újezd a firmy Wiegel Žebrák, ART Elektro Beroun, Strojírna Matějka Újezd, Jenda spol. s.r.o. Újezd a další.