Po Všenorech přijel do Hostomic lídr ze Zbuzan, v posledním kole jedou Hostomice do Černolic.

Hostomice – Zbuzany 4:3 (3:2)

Branky: 35., 36. a 72. Bábíček, 40. Hadraba – 3. a 29. Samko, 46. Kincl. Rozhodčí: Šmejkal, Kvasnička, Hlavnička. ŽK: 1:1. Diváků: 50. SK Hostomice: Zíma, Vladyka, Rybák (51. Koryta), Lenkvík, Kubišta (70. Mich. Kačírek), T. Šebek, Bábíček, Hornát, Hruška, J. Kačírek (46. Musil), Hadraba (75. O. Kačírek). Trenér: Vyskočil.

Začátek domácím vůbec nevyšel, když po půlhodině prohrávali dvěma góly Samka 0:2. Pak ale přišly velké chvíle hostomického celku, který do poločasu otočil na 3:2 dvěma góly Bábíčka a jedním Hadraby.

Na začátku druhého poločasu sice vyrovnal Kyncl, ale Bábíček v 72. minutě zkompletoval hattrick a stanovil tak konečné skóre. „Co se mých gólů tyče, tak první byl jednoduchý, když jsem po krásné akci z pravé strany střílel do prázdné brány. Druhý gól se zrodil z druhé strany, kdy na hranici vápna jsem si přehodil balon z pravé na levou nohu a zakončil ke vzdálenější tyči. Třetí gól byl po přihrávce za obranu, šajtlí na vzdálenější tyč jsem nedal gólmanovi šanci," popsal vstřelený hattrick Aleš Bábíček.

Jeho celek obdržel na podzim na hřišti Zbuzan jedenáct branek, musel mít tedy z megafavorita respekt. Ale ten i přes nešťastný úvod Hostomice odhodily. „Já si myslím, ze mít zdravý respekt by měl člověk, a samozřejmě i tým, mít z každého soupeře, a proto i Zbuzany ten náš měly. Ale určitě jsme na hřiště nešli odevzdaní," podotkl Babíček.

Výhra Hostomic nad jasně postupujícími Zbuzany, zvláště po podzimní náloži je hodně překvapivá. „Samozřejmě. Ale každá výhra potěší, ve finále je úplně jedno, s kým potřebné tři body získáme," ví dobře střelec hattricku.

Hostomice mohly slavit velké vítězství, které zaskočilo mnoho odborníků. „Jak jsem již řekl, pořád je to výhra za tři body. Proti prvnímu týmu to samozřejmě potěší dvojnásob," dodal Aleš Bábíček.

Na něho i hostomické spoluhráče čeká poslední zápas úspěšně sezony v pozici nováčka.