Domácí se dostali v závěru prvního poločasu do vedení. „V první půli rozhodčí daroval domácím dva rohy a z toho druhého jsme inkasovali. Branka do šatny mužstvu na klidu nepřidala,“ uvedl trenér Komárova Václav Pužík, který neměl k dispozici kádr v plné síle. „Citelně nám chyběli dva hráči. Na střídání jsme měli jen jednoho,“ dodal trenér Komárova.

Ve druhé půli hosté dokázali vyrovnat a stav 2:2 vydržel až do závěru utkání. „O naší porážce se rozhodlo těsně před koncem utkání. Mrzí nás, že jsme lépe nepokryli Pichlíka, který to dobře trefil,“ uvedl trenér hostů, který litoval, že Komárov neudržel alespoň remízu. „Myslím, že Cerhovice byly dnes šťastnějším mužstvem, ale remíza by více odpovídala průběhu utkání,“ podotkl Pužík, který zmínil i výkon rozhodčích. „Rozhodčí se v první půli dopouštěli chyb, myslím že na obou stranách, ale znovu říkám, že vzhledem k průběhu utkání a našim neproměněným šancím bychom si bod snad zasloužili,“ poznamenal trenér Komárova, který doplnil, jestli mužstvo nemá postupové ambice. „My o postupu neuvažujeme. Máme úzký kádr, ale dnes jsme chtěli vyhrát,“ dodal Pužík.

Trenér Cerhovic na úvod svého hodnocení zmínil rychlý gól Komárova. „Oni vstoupili do utkání lépe a nechytatelná střela Šlechty ovlivnila úvod utkání,“ uvedl trenér Altman, který také zmínil rozhodčí. „Já si myslím, že jak hráči dělají chyby, tak i rozhodčí se někdy upísknou. Ale já si na ně nemohu stěžovat. Já jsem s nimi často dost problémový, ale to je v zápalu boje,“ uvedl trenér Altman.

Cerhovice vedly po prvním poločase 2:1, když se dvakrát prosadil Mojžíš. „On je pro nás velkou devizou, dává hodně gólů, což je pro fotbal důležité,“ poznamenal trenér Cerhovic, jehož svěřenci nakonec vyhráli 3:2. „Byl to upracovaný zápas a šťastné vítězství. Udělali jsme velké množství nevynucených chyb a byli jsme moc ustrašení. To především, že jsme chtěli nadále udržet druhé místo,“ uvedl Altman, který naznačil důležitost zápasu Cerhovic s Tetínem o nadcházejícím víkendu. „Za týden jedeme do Tetína a výsledek tohoto utkání již napoví víc,“ dodal Altman.