Union nastoupil do zápasu s defenzivní taktikou, přesto byli ale domácí hráči v prvním poločase více nebezpeční. Vraný sice mělo převahu, ale přes cerhovický obranný val se dostávali hosté jen velmi těžko. „Věděli jsme, že Vraný dalo v minulé sezoně hodně gólů a že s nimi nemůžeme soutěžit. Hráli jsme na defenzivní taktiku a na brejky," podotkl Altman. A brejky Cerhovic byly hodně nebezpečné, podobně jako standardní situace, které zahrával zkušený Grund.

První poločas gól nepřinesl a skóre se nezměnilo ani v prvních dvaceti minutách druhé půle. To ale již hosté stupňovali svůj nápor. „Tam jsme začali šlapat vodu. Nehráli jsme úplně takticky. Hodně jsme to otevírali, ztráceli jsme míče a stálo to hodně sil," zmínil Rudolf Altman. Vraný se dostalo do několika šancí, brankář Palek, který vloni chytal za Újezd a dříve patřil k oporám divizní Bzové, ale své spoluhráče podržel. „Dvakrát tam Galbavý šel na Palka, který to chytil. Od toho tam je," podotkl trenér Cerhovic, který přiznal že po hodině hry by byl s konečným výsledkem 0:0 spokojen. Hosté se nakonec dostali v 70. minutě do vedení po parádní střele Maliňáka z trestného kopu. Deset minut to pak moc nevypadalo, že domácí mají síly na zvrat.

Jenže pak Cerhovičtí vysunuli do útoku Mojžíše, který se po brejku postaral o vyrovnání. Aby toho nebylo málo tak v poslední minutě hosté hasili další brejk domácích jen za cenu faulu a zkušený Grund s přehledem proměnil penaltu. V nastavení ovšem Union měl i pořádnou porci štěstí, neboť po standardce skončil míč na tyči. „Bylo to šťastné vítězství, remíza by asi byla spravedlivá," uznal trenér Altman.