LITOMĚŘICKO – KRÁLŮV DVŮR 2:1 (0:0)

Jen v úvodní čtvrthodině se skóre mohlo měnit na obou stranách třikrát. U domácích prověřili Krčkovu pozornost Trýzna, Dvořák a poté bombou z více jak třiceti metrů Šlehofer. Hosté nechali vyniknout reprezentačního gólmana do devatenácti let Plachého, vylámali si na něm zuby Balšánek, Hájek a Eliáš.

O to, aby se do přestávky bezbrankový stav změnil, se pokusili znovu Šlehofer a Šimkovský, nicméně Krček si s jejich šancemi poradil.

Úvod druhého dějství byl stejně jako ten do pauzy neméně zajímavý, oboustranně. Oba celky se totiž snažily, aby se dostaly do vedení a naladily se tak na pohodovou herní strunu. Pálilo se ostošest. Z domácího pohledu byla nevyužita možnost Hanuše, který z tutové parkety u delší tyče pálil plackou vedle.

Co se nepovedlo jemu, napravil po hodině hry Surmaj. „Ta přihrávka od Zdržálka neměla chybu, musel jsem ji využít,“ radoval se úspěšný střelec.

Ve čtyřiasedmdesáté minutě to mohlo být pro hosty ještě složitější. Střídající Kolmistr utekl Ježdíkovi, ale jeho zpětnou přihrávku stihl zablokovat stoper Matas.

Nepříjemné nedáš – dostaneš se mohlo naplnit nedlouho poté. Za faul v pokutovém území domácích kopal pokutový kop Balšánek. Pouze do pravé tyče Plachého brány!

V 82. minutě byl znovu v akci domácí Kolmistr. „Měl jsem to spíš trefit k bližší tyči než k té delší, dal jsem tak Krčkovi šanci, aby se prezentoval dobrým zákrokem,“ komentoval domácí hráč neproměněnou šanci.

Co se nepovedlo Kolmistrovi, přišlo v 88. minutě, kdy zvýšil Šimkovský na 2:0. „Takovou akci založenou na české uličce jsem musel pečetit,“ vyjádřil svou radost střelec.
Králodvorští ani za tohoto stavu utkání nezabalili, ve třetí minutě nastavení složil Balšánek reparát, ale to bylo ze strany jeho celku vše, protože po snížení už zazněl pouze konečný hvizd rozhodčího Hányše.

„Co mám k takové porážce říct? Snad utrousit malou ironii v tom slova smyslu, že byl soupeř v koncovce mnohem produktivnější než my. Máme o čem přemýšlet, mohu jenom soupeři pogratulovat k zasloužené výhře,“ shrnul své hodnocení Jiří Sabou.

„Jsem moc rád, že jsme si tři body vybojovali dobrým výkonem, nezaostali jsme za zkušeným soupeřem v žádné herní činnosti a předčili ho v zakončení. Proti tak velmi dobrému celku se plný bodový zisk počítá dvakrát,“ pochválil své hráče spokojený kouč vítězů Anton Mišovec.

Zápas v Litoměřicích popsal Mojmír Strachota.