Silně omlazené druholigové áčko mužů absolvovalo přípravný turnaj ve Strakonicích, kde mělo za soupeře velmi silné konkurenty. V utkání s prvoligovým Sokolem Pražským prohráli Berounští o dvacet bodů, přičemž prvoligovému celku neskutečně šla střelba. V dalším zápase se Berounští střetli s prvoligovým Trutnovem. O poločase byl stav nerozhodný a ve vyrovnaném utkání nakonec favorit strhl vedení na svou stranu až v závěru. Berounští basketbalisté se utkali i s domácím celkem Strakonic, který v loňské sezoně vyhrál druhou ligu. V tomto zápase nastoupil Beroun díky zraněním jen se sedmi hráči a nakonec prohrál se Strakonicemi o pět bodů.

Dále sehrálo berounské áčko mužů mezinárodní zápas s německým Wiedenem. Družstvo od Berounky bylo soupeři z Německa po tři čtvrtiny více než vyrovnaným soupeřem. Prohra o dvacet bodů s bundesligovým soupeřem také není žádnou ostudou.

Kádr bude mít zkušenost i mládí

Těsné prohry a hlavně zapojení nováčků do kádru dávají naději na perspektivu. Soupisku berounského celku tvoří čtrnáct hráčů. Berounští trenéři mohou počítat například s pivotem Jiřím Beníškem, který má zkušenosti z prvoligového Vyšehradu a v dorostu oblékal také reprezentační dres. Dalším pivotem celku je Petr Karásek, který přichází z béčka. Novým kapitánem družstva bude pivot Robert Polák a na hřišti by se měl objevit Petr Stejskal, který je ale zatím nemocem. Mezi opory bude určitě opět patřit velmi zkušený křídelník a obránce Martin Šašek. Po roce se k basketbalu vrátil Filip Švandrlík. Toto křídlo má mimo jiné zkušenosti z nejvyšší soutěže mládeže. Další berounskou oporou je pivot Jan Vožeh, který zraje jako víno a dostává se do nejlepších basketbalových let. Mezi stabilní tváře berounského celku patří Antonín Leopold a Jan Leopold, kteří mají zkušenosti z extraligy dorostu. Trenéři bohužel zatím zřejmě nebudou mít k dispozici zkušené křídlo Petra Forejta, který je po operaci menisku. V Berounském družstvu dostanou šanci také čtyři mladíci, kteří budou mimo jiné pendlovat do béčka a do družstva juniorů (U20), se kterým budou hrát celostátní ligu. A o kom je řeč? Mezi velké naděje berounského basketbalu patří devatenáctiletý David Lysoněk, Matěj Mizera, Pavel Paul a Tomáš Peterka, který bude nejmenším rozehrávačem v soutěži.

V sobotu 25. září čeká berounské basketbalisty od 17 hodin v tělocvičně 2.ZŠ v Berouně utkání prvního kola Českého poháru, ve kterém hostí družstvo Rokycan. Dále jsou v jednání přátelská utkání se Spartou.

Berounské béčko mužů bude hrát opět krajský přebor druhé třídy, ve kterém v loňské sezoně skončilo těsně na druhém místě. Kádr posílili jak dlouholetí borci áčka, tak i mladí hráči se zkušenostmi z mládežnických ligových soutěží. Kádr družstva je dost široký a kvalitní na to, aby se popral o postup do vyšší soutěže. V nejbližší době berounskou rezervu čeká přátelské dvojutkání s Kladnem B. Soutěž berounskému béčku začíná 16. října, kdy v derby přivítá rivala z Králova Dvora.