V týdnu před utkáním řešilo cerhovické vedení špatný vstup do sezony a bylo k vidění na několika místech při jednání s hráči i výbory okolních týmů o jejich uvolnění. „Musíme tým doplnit, potřebujeme jednoho až dva zkušené hráče," hlásil kormidelník Vladislav Cibulka. A Cerhovicím se práce vyplatila. V jejich dresu se objevil Roman Fulín a další hráči se ještě dají očekávat.

Utkání samotné začalo aktivitou hostů, když Ječmen hlavičkoval nad branku domácích. V 18. min. zahrál domácí Hafenrichter rukou ve vápně, penaltu proměnil Pichlík – 0:1. To vlilo Unionu sílu, ale musel se mít na pozoru před obávaným střelcem Jalaghoniou, který dvakrát nebezpečně zahrozil. V prvním poločase většina pokusů domácích směřovala mimo branku, ale na začátku té druhé se musel Palek v brance hostů hodně obracet. Nejprve zlikvidoval šanci Balíka, aby pak ve 48. min. kapituloval po střele Jalaghonii – 1:1.V 51. min. se držel za hlavu Balík, který netrefil prázdnou branku hostů. Pak se připomněli také hosté, ale Hübschmanovu střelu Pečonka chytil.Poté odmítl třikrát vedení domácích Stuchlý, nejprve přestřelil z malého vápna, poté trefil ležícího Palka jenom do nohy a následně střílel opět nad.V 83. min. se zaskvěl Palek, když si ho položil Hadrika, ale nakonec míč k překvapení všech skončil v klidné gólmanově náruči. V 92. min. rozehrál Mácha trestný kop z půlky hřiště, brankář Pečonka uklouzl  veterán ve službách Unionu se ocitl v roli Arména, který vyplenil Eden!

Tuchlovice - Cerhovice 1:2

Branky: 48. Jalaghonia – 18. Pichlík, 90.+2 Mácha.
Union Cerhovice: Palek – Huml, Mácha, Kovařík, Vintr – Pichlík, Frydrych, Mantlík (54. Fulín), Hnízdil – Ječmen (89. Větrovský), Ptáček (8. Hübschman).

Zápas Loděnice v Poříčí komentuje úterní tištěný Berounský deník.