V něm hájí branku před ataky protivníků Ladislav Čaba, který v roce 2010 nastupoval i v dresu Králova Dvora. Brankář poskytl Deníku před sobotním zápasem rozhovor.

Určitou část své kariéry jste strávil v Králově Dvoře. Jak na tyto časy vzpomínáte?
Byl to jeden rok, vzpomínám na něj velmi rád. Přišel jsem tam do výborné party a dobrého týmu. Dařilo se nám. První půlrok byl vynikající, pak už to bylo trochu slabší, ale přesto to hodnotím kladně. Ať už po fotbalové stránce nebo že jsem poznal nové lidí, nové spoluhráče. Dodnes jsem s nimi v kontaktu a rád vzpomínám.

Původem jste z Plzeňského kraje ze Stodu, chytal jste třeba za Holýšov, za Staňkov. Máte k tomuto kraji vztah?
Já tady pořád žiju, mám tu trvalé bydliště. Po Prahy vlastně dojíždím za prací, na školu a za fotbalem. Je pravda, že jsem v mládežnických kategoriích nastupoval za vámi udávané celky, ale dospělou kariéru jsem strávil ve Vltavínu a rok v Králováku.

Když přijede příznivec hostujícího týmu na stadion Vltavínu, tak na něho dýchne taková domáckost toho prostředí. Jak to vidíte vy?
Loko Vltavín je tradiční pražský klub, na Praze 7 je společně se Spartou, která je velkoklubem. Náš klub je takový rodinný, má pěkný stadion, dobrou dostupnost. I když se nachází v Praze, tak je tam klid. Lidí, kteří to tam vedou, už to dělají dlouho a starají se o to velmi dobře. V minulém roce jsme se dostali až do druhé ligy, což byl velký úspěch s přihlédnutím k tomu, že před deseti lety jsme hráli ještě I. A třídu. Je to podobné jako v Králově Dvoře, kdy se o to stará pár lidí už delší dobu.

Kromě klasického fotbalu chytáte v jeho plážovém odvětví.
To je pravda, ale v poslední roce to už nešlo skloubit. Předtím jsem chytal plážový fotbal za Bohemku, dostal jsem se i do reprezentace a zúčastnil jsem se i mezinárodních turnajů, třeba ve Francii. V plážovém fotbalu byla výborná parta kluků. je to dynamický nový sport, který se hlásí o svoje slovo na výsluní. Přirovnal bych to asi k situaci, která byla před třemi až pěti lety ve florbale. Začíná to hrát více a více lidí a je to opravdu pěkný sport, budu rád, když si plážák ještě někdy zachytám.

Nyní se ale chystáte do Králova Dvora. S jakým výsledkem budete po sobotním duele spokojen?
Královu Dvoru se daří, Cábelíci většinu zápasu na podzim vyhrávají, hrají o přední příčky tabulky, což bychom chtěli my také. Myslím, že by to mohlo být zajímavé a kvalitní utkání, mohla by se urodit remíza nebo se nám podaří zaskočit domácí tým a odvézt všechny tři body.

Máte nějakou sázku se svými bývalými spoluhráči?
S Jirkou Sabouem, Tomášem Šilhavým a Milanem Petrem si před zápasem, který hrajeme proti sobě, zavoláme nebo napíšeme a trochu se pohecujeme. Je to ale v přátelském duchu. Spíš se snažím právě proto, že jsem tam hrával, nabudit a vyhecovat kluky z Vltavínu, aby se snažili ještě více, než jindy a slíbím jim do kabiny nějaké občerstvení.

Kam vyrazit na fotbal?

ČFL: Králův Dvůr – Loko Vltavín (so). Divize: Hořovicko – Čížová (so).
KP: ČLU Beroun – Nymburk (so – Na Ostr.). I.B: Hostomice – Petrovice (so 10:30), Loděnice – Jince (so), Hořovicko B – D. Dušníky (ne – Bzová).
OP: Zadní Třebaň – Stašov (so), Neumětely – Osek (so), Chlumec – Trubín (ne), Loděnice B – Drozdov (ne), ČLU Beroun B – Tlustice (ne Na Ostrově), Komárov – Žebrák (so), Všeradice – Chyňava (so).
III.A: Karlštejn – Králův Dvůr B (so), Vižina – Nižbor B (so Řevnice), Vysoký Újezd – Zdice B (ne), Nový Jáchymov – Hudlice (ne), Cembrit – Chodouň (ne 10:15), Tetín – Lužce (so), Svatá – Tmaň (ne).
III.B: Březová – Lochovice (so 13), Neumětely B – Chaloupky (ne 14), Broumy – Rpety (ne), Běštín – Újezd (ne 14), Cerhovice B – Felbabka (so), Hostomice B – Podluhy (so 14), Všeradice B – Praskolesy (ne).
IV.A: Vižina B – Zdejcina (so 13), Mořina – Osov (ne), Liteň – Srbsko (so), Chyňava B – Chrustenice (ne).
IV.B: Stašov B – Lochovice B (ne 10:15), Zaječov – Osek B (so), Libomyšl – Újezd B (so), Komárov B – Drozdov B (ne), Žebrák B – Tlustice B (ne).