Čerstvý dvacátník začínal s fotbalem v Nižboru, celý žákovský věk prožil v Hořovicích, kde si ho vyhlédli skauti pražské Sparty, kam přešel do dorostu. Postupně se probojoval i do mládežnických reprezentací, ve Spartě má smlouvu a jeho ostrý debut se odehrál právě při Evropské lize v Bilbau. A protože dosavadní stálice pražského celku na levém beku Manuel Pamič laboroval v zimě se zraněním, má Matěj Hybš naději na základní sestavu proti Chelsea.
V přípravných zápasech mladík nastupoval vcelku pravidelně, trenér Lavička si cení především jeho přehledu,  dobré levačky a útočných schopností. Podle našeho mínění má velkou šanci na základní sestavu proti Londýňanům.
Jeho bývalý spoluhráč Tomáš Šebek nyní hrající za juniorku Bohemians 1905 ale nedává zatím Matějovi šanci: „Myslím, že ve čtvrtek nenastoupí. Ještě není natolik připraven, Sparta dá přednost zkušenějšímu Pamičovi." Matějův otec Václav, který má za sebou ligové štace v Bohemians, Slavii a Benešově, je jiného názoru: „Věřím tomu, že nastoupí, na 99,99 procent. Myslím si, že to zvládne, vidím, jak pracuje, je poctivý v tréninku a slyším i ohlasy na jeho výkony.  Samozřejmě mu zápas nemusí i vyjít, bude to obrovský psychický tlak nejen na něho, ale i na všechny sparťany." 
„Přál bych si, aby hrál a myslím si, že nastoupí. Nasvědčuje tomu jeho nasazování v přípravných zápasech. Pokud nastoupí, tak to zvládne, vždyť dostal základy v Hořovicích, které teď naplno rozvinul," říká Hybšův trenér Jindřich Novotný v Hořovicích, kde Matěj se svými spoluhráči v žákovské lize porazili mimo jiné i obě pražská „S".  Předseda berounského okresního fotbalového svazu Jan Knotek přidal další prognózu: „Podle toho, jak Sparta hrála přípravy, tak by mohl. Bude to asi trochu risk, ale zřejmě nastoupí." Matějovi drží palce i v místě bydliště. „Byla bych moc ráda, kdyby se mu to podařilo a nastoupil," vyslovila své přání starostka Nižbora Kateřina Zusková. Ve čtvrtek uvidíme, jak si Sparta s Chelsea povede a zda-li se Matěji Hybšovi podaří nastoupit do zřejmě zatím nejvrcholnějšího zápasu jeho kariéry.