K. VARY – HOŘOVICKO 3:3 PK 5:4

Abychom ale nezapomněli na další protagonisty, hráči určitě nedělali křoví. A těmi lepšími byli k překvapení přihlížejících diváků ti hostující. „Musíme získat tři body. Nic jiného ani nemůžeme v duelu s Hořovickem chtít," hřímal před utkáním trenér domácích Karel Tichota. Jenže jeho hlas utichl už ve druhé minutě utkání, protože Hořovicko začalo zhurta a to se mu vyplatilo. Hned z první akce Bežó skóroval. „Ondra Vrabec unikl po levé straně, nacentroval na hranici vápna, kde Tonda Rampa minul, dostalo se to ke mě, já jsem se nerozpakoval a propálil to do sítě," popsal úvodní gól zápasu pravý bek Hořovicka.

Domácí ale za chvíli vyrovnali, když se k odraženému míči dostal ve vápně dostal domácí kapitán Marian Geňo a vyrovnal. Tento hráč se tím dostal do role spasitele domácích, kteří byli i přes vyrovnání lepším týmem. A jejich aktivita se jim vyplatila ve 27. minutě, když předvedli divákům skvělou akci. Míč putoval na levou stranu do brejku k Vrabcovi, ten našel levačkou hlavu Šuberta, který chytře vrátil zpět na Srpa, který zamířil do sítě – 1:2. „Tomáš Srp to má za tři stovky, byl to jeho první gól v divizi. Ale spíše jsme měli velkou radost," měl jasno Jan Bežó. Ten mohl přidat svůj druhý gól, když se pokládal do dalšího Vrabcova centru, ale hlavička šla jen těsně vedle, za chvíli střela Šuberta jen lízla břevno. Radost Hořovicka mohla být do půle ještě větší, jenže nejprve Zítek a po něm Srp ve vyložených šancích neuspěli. Domácí Buldoci se srovnávali těžko s nasazením hostů, těžkým terénem a vlastní nervozitou. Po přestávce mohli dostat další ránu, ale T. Šebek při svém pokusu neuspěl.

Pak však přišly pro Hořovicko dvě šokující rány. Tou první byla vyrovnávající branka Geňa, který se vysmekl ve skrumáži obráncům a vyrovnal. Po rozehrání mohl zvýšit Srp, ale na brankáře domácích Strnada si nepřišel. To Geňo se zase dral kupředu, jako vždy využil ruce k přidržení soupeře, kterým byl tentokrát kapitán hostů Kaufman. Ten čekal, že bude zákrok na něho odpískán, ale sudí byl vůči Geňovi benevolentní, ten se Kaufmanovi vysmekl, hostující kapitán se ho snažil zadržet rukama a strhl ho k zemi. Píšťalka už zazněla, domácí kopali trestný kop a Kaufman šel po červené kartě pod sprchy. Ta mu šustila ale lahodně, když slyšel ryk radujících se fanoušků Hořovicka. V 66. minutě si na roh naběhl Keckstein a netradičně levačkou zamířil do sítě – 2:3.

„Zaspali jsme při rychle rozehraném autu, Luďkův souboj s útočníkem rozhodčí posoudil jak posoudil a náš stoper šel ven," popsal dramatické situace Jan Bežó, který po vyloučení Kaufmana převzal kapitánskou pásku: „Po tom zákroku vzplály emoce, každý zákrok vzbuzoval u nás nespokojenost, přesto jsme snažili se navzájem uklidnit a spíše semknout. Pak se skvěle prosadil po rohu Tomáš Keckstein." Hořovicko v deseti lidech nezačalo bránit a mělo i další šanci. Tomáš Šebek se hnal sám ze strany na brankáře, ten však stačil bokem míč směřující do branky vyrazit mimo tyče. „Věřil jsem, že bychom to mohli dotáhnout do vítězného konce, bylo to vyrovnané. V deseti jsme dobře bránili a vypracovali si i několik brejků, škoda, že jsme je neproměnili," litoval v té době již kapitán Jan Bežó.

Ten dokonce po faulu na střídajícího Nademlejnského rozehrával v nastaveném čase trestný kop, na který Vrabec nedosáhl. Domácí rozehráli a podařilo se jim z levé strany odcentrovat. Míč se dostal k Šebkovi, který jej odkopával do bezpečí, přitom mu do odkopu skočil jeden z domácích hráčů šlapákem. Zazněla píšťalka, hosté se již radovali z vítězství. Jenže rozhodčí Kyncl ukázal na penaltu. „Nebudu to komentovat, každý ať se podívá na video a udělá si úsudek sám," zlobil se Jan Bežó. Domácí Geňo pak vyrovnal na 3:3, hosté bez chuti pak prohráli rozstřel, když v páté sérii neuspěl Ilja Zítka.