O víkendu začíná nový ročník mistrovských soutěží na Berounsku. Co si od něho jako předseda slibujete? Slibuji si od něj, že bude vyrovnaný ve všech soutěžích a až do konce bude o co hrát.   

Jednou z novinek je možnost střídání pěti hráčů u dospělých. Bude to prospěšné vývoji hry? Domnívám se, že tato novinka v pravidlech přišla trochu pozdě. Před deseti lety by to každý uvítal. Nyní mají mužstva problém dát dohromady jedenáct hráčů na zápas a pět hráčů na střídání asi moc mužstev v našem okrese nevyužije. Co se týká prospěšnosti na vývoj hry,  může být to být přínosem.

Jaké další novinky na fanoušky čekají, ať z pohledu pravidel nebo třeba vybavení hřišť a podobně? Hodně diskutované je pravidlo o ofsajdu. Tady bude se asi bude vést hodně sporů, zda se ofsajd  měl odpískat. Já bych chtěl všem vzkázat jednu důležitou věc, že  vždy záleží na rozhodčím, jak on to vidí ze svého pohledu, a on jediný rozhodne, zda se jedná o přestupek proti pravidlům či ne.  Jako každá novější věc to přinese problémy, to je jasné. Proto, prosím, respektujte rozhodnutí rozhodčích. Co se týká vybavení hřišť,  každý oddíl má mít nově vyvěšen Organizační řád pořadatelské služby a Návštěvní řád. 

Došlo k posunům mezi rozhodčími nebo k nárůstu jejich počtů? Nováčky  mezi rozhodčími jsou Martin Špicl a Michal Pánek. Vrací se Vlasta Závora, který  přerušil činnost rozhodčího z důvodu nemoci.  Ze zdravotních důvodů ukončil činnost František Pergl, kterému bych touto cestou chtěl  poděkovat za vše, co udělal jako rozhodčí, delegát a funkcionář pro fotbal. Do krajských soutěží postoupil Láďa Rylich a Olda Zuska. V kraji nám skončil Ivan Klečka, který se odstěhoval a je rozhodčím v okrese Trutnov.

Z pozice místopředsedy středočeského svazu určitě sledujete i výkony týmů z Berounska v krajských soutěžích. Myslíte si, že by se časem mohlo do krajských soutěží dostat svojí výkonností více týmů? Samozřejmě, že mě zajímají výsledky mužstev z našeho okresu jak v krajských soutěžích, tak  i v soutěžích Řídící komise pro Čechy.   Jsem rád, když se mužstvům daří. Co se týče navýšení mužstev v krajských soutěžích, záleží  na mnoha faktorech, jak sportovních výkonech, tak i na finančních možnostech daného klubu, protože čím  vyšší soutěž, tím jsou i vyšší  náklady na cestování, rozhodčí a delegáty. Letos jsem třeba rád, že I.A třídu dorostu budou hrát mužstva Drozdova a Hudlic.