A Králův Dvůr se i přes prohraný souboj v dostizích s Žižkovem podívá z druhého místa do České fotbalové ligy (ČFL). Jirny, vítěz skupiny B, totiž postup odmítl a králův Dvůr posbíral z týmů na druhých místech nejvíce bodů.

Velkým úspěchem je i bronzová příčka Votic, celku z Benešovska.

Třetím do party byla Bzová z Berounska. Ta na podzim získala 19 bodů a do jarní části tak vstupovala s cílem divizní příslušnost udržet. To se nakonec povedlo. Od nové sezony však bude v divizi působit tým s názvem FK Hořovicko. Bzová se totiž na jaře sloučila s Hořovicemi.

Králův Dvůr

Postup, skvělé, fantazie. A to i přes stříbrnou příčku v konečné tabulce. Králův Dvůr se těší na ČFL. A půjde do ní i s trenérem Miloslavem Kučerou. Ten sice v průběhu jara avizoval svůj odchod, nakonec ale svůj záměr přehodnotil. „Sezonu bych považoval za úspěšnou, i kdybychom nepostoupili. Devatenáct výher ze třiceti zápasů je velice slušná bilance,“ řekl trenér, jehož svěřenci si vybrali v závěru sezony několik slabších chvil. „Někdy jsme měli šňůry výher, teď jsme měli šňůru porážek,“ dodal ke čtyřem porážkám ze závěru sezony.

Tým se v posledních kolech potýkal také s řadou zranění, především obránců. „V závěru sezony se nám to rozsypalo. Zranil se Podzemský, oba Bláhové a obětavec Klička nastoupil do utkání s tím, že ho bolí koleno a hned si poškodil meniskus. Viděl, že ho potřebujeme, toho si nesmírně vážím,“ uvedl Kučera, který si pochvaloval i hráče, kteří přišli do Králova Dvora před druhou polovinou sezony. „Perfektně zapadli do kolektivu. I po herní stránce splnili to, co jsme čekali,“ uvedl na adresu Petra Bláhy, Kyklhorna, Jalaghonii, Votruby a Soukupa.

Největší radost Kučerovi na jaře udělali fanoušci. „Sice jsme prohráli se Žižkovem, ale diváci zatleskali. To za tu dobu, co zde působím, nepamatuji. Asi se blýská na lepší časy. Diváci chodí a mančaftu přejí,“ těší trenéra Kučeru.

Zajímavou epizodou letošní sezony je soudní spor cábelíků s Českomoravským fotbalovým svazem (ČMFS). Králův Dvůr napadl u civilního soudu rozhodnutí odvolací a revizní komise ČMFS, která rozhodla možná v rozporu se soutěžními řády a cábelíci přišli o tři body ze srpnového duelu v Domažlicích. Původně tam 0:2 prohráli, pak ale STK jejich zápas zkontumovala, protože začal až po čekací době. „Je paradox, že je konec soutěže a ještě není nic rozhodnuto. Stejně by nám to nepomohlo, ale jen z principu to budeme každopádně chtít dotáhnout. Jestliže by bylo pravidlem, že se každý vymluví na triviální věc, tak řády nemají smysl,“ podotkl Miloslav Kučera.

Podrobnosti o soudním sporu najdete ZDE.

Votice

Získal s týmem bronz a dal mu vale. Kouč Votic Ivan Čabala se rozhodl v nejlepším skončit. Na Votice však prý bude vzpomínat v dobrém. „Zažil jsem tu krásné časy a třetí místo je toho důkazem,“ řekl Deníku bývalý prvoligový hráč pražské Sparty, který se chystá na angažmá v Úvalech u Prahy. Bude trénovat tým z krajského přeboru. „Mám to blízko ze svého bydliště v Šestajovicích,“ prozradil Čabala.

Jeho nástupcem je další Ivan, tentokrát s příjmením Pihávek. „A příště to prý podle sponzora klubu Milana Šedivého bude Ivan Horník,“ zažertoval Čabala, který je s uplynulou sezonou spokojen. „Měli jsme výsledky, lidi byli příjemní a člověk měl ze všeho dobrý pocit. Měli jsme sice problémy v zimě, protože nebylo kde trénovat, ale nějak jsme to vyřešili. Pokud se ještě udělá plánovaná umělka, tak už si nebude na co stěžovat. Kdyby byly Votice blíž, tak bych neodcházel,“ podotkl.

Bzová

Fotbalisté Bzové se bez větších problémů zachránili. „Ukázalo se, že to byla sázka na zajímavé hráče a na zajímavého trenéra, který se dokázal s mužstvem velice dobře sžít. Máme vesměs velmi mladé mužstvo, které má před sebou poměrně slušné ambice. Po této stránce se nám zhodnotilo to, co se s mužstvem udělalo na začátku a na co jsme vsadili,“ uvedl generální manažer FC Bzová Václav Míšek.

Od nové sezony vstoupí místo Bzové do divize celek FK Hořovicko. Bzová se totiž spojila s SK Hořovice a vznikl tak velký a ambiciózní klub. „V každém případě trenér Nykodým zůstává u divizního mužstva,“ prozradil Míšek, který nastínil, že se během léta chystá posílení kádru. „Mužstvo by nemělo být příliš oslabeno, naopak by mělo spíše posílit. Máme připraveny dvě, tři pozice, které by měly být výrazně posílené,“ uvedl Míšek.

Asistent Jaroslav Stádník je s jarem vcelku spokojen. „Ze začátku jara to nebylo podle mých představ, ale tak od poloviny sezony bych řekl, že to bylo dobré,“ uvedl Stádník, který je spokojen i s umístěním. „Na to, že jsme hráli prakticky s dvanácti lidmi, jsem spokojen, i když by to pochopitelně mohlo být lepší,“ podotkl asistent trenéra, kterému je jasné, v čem byla velká slabina Bzové. „Střelecká potence nás nedoprovázela. S góly jsme byli na štíru,“ uvedl Stádník, jehož svěřenci v posledních pěti kolech neprohráli. „Dařilo se. Měli jsme štěstí, podržel nás brankář a začaly se dávat góly. Hrála nám také velice dobře obrana,“ dodal Stádník.

Jan Vildmon, Pavel Šimáček