Beroun – Dobrovice 2:2

Berounští vstoupili do zápasu dobře a ve 13. minutě se také dostali do vedení, když se hlavou prosadil Horel. „Pak jsme ale udělali fatální chybu, když při jednom centru do vápna, tuším, Vopěnka zahrál zbytečně rukou na hranici velkého vápna,“ uvedl berounský brankář Vladimír Lacina. Následoval trestný kop z hranice pokutového území. „Hosté nastavili zeď, ta se pak rozestoupila a Roman Grajcar to stehnem tečoval a těsně předmenou míč změnil směr. Jinak bych to býval chytil,“ popsal smolnou chvíli brankář a trenér Lacina. Stav 1:1 poté vydržel až do 40. minuty, kdy se hosté dostali do vedení. „Neudrželi jsme nebezpečného útočníka Dobrovic Kohouta, který zůstal na zadní tyči sám, a poté co tam propadl centr, se podíval a trefil to přes celou branku,“ popsal vedoucí gól hostů Lacina. Stav 1:2 ale nevydržel dlouho. „Během půl minuty jsme vyrovnali,“ prozradil Lacina, který následně přiblížil trefu domácího celku. „Michla Novák dostal pěkný míč, utekl obraně a také to dal přes celou branku,“ uvedl Lacina, který dodal, že první poločas byl poměrně divoký a kromě čtyř gólů byla k vidění řada šancí na obou stranách.

Domácí pochopitelně chtěli zápas vyhrát, bylo jim ale jasné, že proti kvalitnímu soupeři nemohou hrát lehkovážně. „Museli jsme hrát důsledně dozadu, protože oni měli smrtící protiútoky. Měli výbornou zálohu a útok. Hrozilo, že když to otevřeme, že nás potrestají,“ podotkl trenér Lacina, který dodal, že oba celky měly ve vyrovnaném druhém poločase několik šancí. Ta největší byla k vidění v 75. minutě, kdy domácí kopali penaltu. Jenže Grajcar netrefil branku. Zápas tak skončil 2:2. „S bodem jsme v podstatě spokojeni, ale za stavu 2:2 jsme nedali penaltu,“ uvedl své rozpolcené pocity trenér Lacina, který dodal, že remíza víceméně odpovídá dění na hřišti a poté uznal kvality Dobrovic. „Soupeř byl nejkvalitnější, se kterým jsme zatím hráli. Hráli nejpohlednější fotbal. Hodně si přihrávali, měli rychlý přechod do útoku,“ dodal trenér a brankář v jedné osobě.

Branky: Horel, Novák Mich. – Maruška, Kohout. Poločas: 2:2. Rozhodčí: Železný.

Beroun: Lacina – Choc, Vopěnka, Petráš, Smetana – Šíma Martin, Grajcar (Novák Mil.), Horel, Novák L., – Červenka, Novák Mich.