Beroun – Benešov 3:3

Hosté se v Berouně představili v dobrém světle. „Soupeř byl kvalitnější než vedoucí Kunice. Divákům se zápas musel líbit. Pořád bylo nač se dívat,“ uvedl berounský trenér Vladimír Lacina. Domácí fotbalisté vstoupili do utkání dobře. „Byli jsme aktivní a zhušťovali jsme obranu,“ podotkl Lacina, jehož svěřenci si od úvodu utkání dobře plnili defenzivní úkoly. „Jakmile jsme balon ztratili, tak se hned vraceli,“ uvedl berounský trenér. I přesto se ale hosté dostali v 10. minutě do vedení. „Byla to studená sprcha. Za třicet vteřin ale bylo srovnáno,“ poznamenal trenér Lacina, který následně popsal vyrovnávací branku. „Pepík Fujdiar se vrátil do mužstva s velkou chutí. Vybojoval balon, krásně ho posunul Michalu Novákovi, který trošku se štěstím vyrovnal,“ uvedl Lacina, který dodal, že tento gól berounské mužstvo hodně nakopl. Domácí fotbalisté si v prvním poločase vypracovali ještě nekolik vyložených šancí. Do vedení se Český Lev – Union mohl dostat po rohu. „Grajcar poslal centr na Vopěnku, který se toho ale zalekl a vystřelil vedle branky. To byla hodně veliká šance,“ popisoval podrobnosti trenér Lacina. I další vyložená šance domácích přišla po nacvičené standardce. Střelu Horela gólman Franěk vyrazil k Vopěnkovi, který opět vystřelil nepřesně. „Kdybychom vedli o dva góly, nikdo by se nemohl divit,“ podotkl Lacina

Po změně stran se domácí dostali do dalších vyložených šancí, tentokrát po brejcích. První únik ještě gólem neskončil. „Michal Novák krásně utekl obráncům, přehlavičkoval brankáře, míč ale skončil na břevně,“ popsal šanci berounský trenér. Z dalšího brejku již udeřilo, když se prosadil Marek Horel. Benešovští fotbalisté ovšem dokázali srovnat na 2:2. „Vyrovnali ze zbytečného rohu, který udělal Vopěnka. Pak jsme neodkopli odražený míč a benešovský hráč se trefil zpoza vápna. Byla to chyba i když Benešov si aktivní hrou pro gól šel,“ podotkl trenér Lacina, který dodal, že od tohoto gólu se hrálo nahoru, dolů se šancemi na obou stranách. Domácí fotbalisté se opět dostali do vedení, když Grajcar přetáhl centr na Horela, který se hlavou dokázal prosadit – 3:2. „Už jsme věřili, že to udržíme. Bohužel jsme dostali v poslední minutě podobný gól, jako ten druhý,“ dodal Lacina, který neměl hráčům za zlé vyrovnání v poslední minutě. „Kluci byli po utkání hodně zklamaní. Pochválil jsem je. Nic jsem jim nevyčítal. Tak to dneska ve fotbale chodí, že góly padají v posledních minutách,“ uvedl trenér Lacina, který doplnil, že s remízou je vcelku spokojen. „Vzhledem k průběhu jsme ale trochu zklamaní, hráli jsme dobře. Mužstvo jde nahoru. Poslední tři zápasy o tom svědčí. Odehráli jsme se soupeřem rovnocenou partii, sahali jsme po vítězství,“dodal Lacina.

Branky: Žák, Bubeník, Chomát – Horel 2, Michal Novák. Rozhodčí: Drábek. Diváků: 100. Poločas: 1:1.

Beroun: Hosnédl – Vopěnka, Petráš, Smetana, Choc (Přibyl) – Grajcar, Novák Mil., Novák L., Fujdiar – Horel (Záruba), Novák Mich.