Beroun – Litol 2:4

Berounští mají druhý nejproduktivnější útok, ale také zároveň druhou nejhorší obranu soutěže. Ta tentokrát rozhodla o tom, že Beroun nedosáhl na body. „Zápas jsme měli vyhrát,“ je jasné berounskému trenérovi Vladimíru Lacinovi, který tradičně nastoupil na postu brankáře.

Domácí celek nezačal vůbec špatně. Nejprve se do šance dostal Michal Šíma. „Byl před brankářem zcela osamocen, ale slaboučkou střelou netrefil branku,“ uvedl trenér Lacina. Po chvilce se do obdobné šance dostal útočník Michal Novák. „Byl zcela sám před brankářem. Nakopl to vší silou a o pět metrů přestřelil. Přitom stačilo nastavit placírku a vedli jsme,“ podotkl Lacina, který dodal, že s postupem času se dostali hosté na koně. Po půlhodině hry se Litol dostala do vedení. Čáp se ocitl zcela sám pár metrů před brankářem Lacinou. „Já to ještě zázračně vyrazil, ani nevím jak, ale znovu se to odrazilo k tomu hráči a on to pohodlně osamocen dorazil,“ popsal první trefu domácí brankář. Po chvilce Litol vedla již 2:0. Domácí totiž při rohu nepokryli odražený balon a Zikmund se trefil parádně do šibenice. „Z voleje to dal o tyč do šibenice. To byla rána, že jsem se jenom ohlédl,“ podotkl Vladimír Lacina. Jenže to nebylo vše. „Vzápětí jsme dostali třetí gól. To s mančaftem takovým způsobem zamávalo, že jsme nebyli schopní, cokoliv s tím udělat,“ pokračoval v hodnocení trenér a brankáře v jedné osobě, který přiznal, že za stavu 0:3 bylo po zápase.

Po změně stran domácí přidali a po brankách Grajcara s Horelem dokázali dokonce snížit stav na 2:3. Více jim ale Litol nedovolila. „Druhá půle byla lepší, ale mužstvo hostů si to pohlídalo. Otočit zápas ze stavu 0:3 je skoro nemožné,“ poznamenal trenér Lacina. V závěru Litol ještě pojistila čtvrtou brankou své vedení.

Branky: 52. Grajcar, 65. Horel – 31. Čáp, 32. Zikmund, 36. Ježek, 78. Bodlák. Rozhodčí: Kovař. Poločas: 0:3. ŽK: 3:3. Diváci: 100.

Beroun: Lacina – Choc, Petráš, Vopěnka, Smetana – Šíma Ma., Šíma Mich. (46. Novák Mil.), Grajcar, Horel – Červenka, Novák Mich.

Litol: Rathouský – Petrouš, Zikmund, Černý, Helmich – Fér (65. Bodlák), Pavliš, Bohdan, Mlčkovský (85. Ďurika) – Ježek (90. Sosnovský), Čáp.