Beroun – Semice 2:3

Berounský trenér vydal před zápasem jasné taktické pokyny. „Říkal jsem, že se nesmíme v žádném případě nechat strhnout. Nesmíme to vytáhnout a nechat si dát gól z brejku. Po půli jsme to samozřejmě porušili,“ uvedl trenér Lacina, který byl po utkání hodně zklamán z výkonu některých hráčů. „Jak jsem byl spokojen po zápase se Strašecím, tak jsem nyní nespokojen,“ podotkl trenér a brankář v jedné osobě. „Potvrdilo se, že jsme mužstvo, které když se soustředí a dodržuje taktické pokyny, tak je schopno v této soutěži porazit každého. Zároveň jsme ale schopní s každým prohrát, když hráči začnou na hřišti nedodržovat pokyny a myslet si, že se to dá zvrátit jinak,“ vysvětloval rozhořčeně trenér Lacina.

První poločas střetnutí byl poměrně vyrovnaný. Jako první se z gólu radovali hosté, a to ve 20. minutě. „Z jednoho ztraceného míče podnikly Semice rychlý protiútok. Nám by se toto vůbec nemělo stávat. Domácí zápasy nehrajeme stejně jako venku. Kluci si myslí, že tím, že to budeme otevírat, jsme zápas schopní vyhrát. Opak je ale pravdou,“ uvedl Vladimír Lacina. Vedení Semic netrvalo dlouho. O tři minuty později domácí vyrovnali. „Marek Horel zatáhl míč po straně, odcentroval a Červenka vyrovnal,“ podotkl trenér Lacina, který dodal, že první poločas se poté dohrál bez výraznějších šancí.

Druhý poločas se domácím vůbec nepovedl, a to především po taktické stránce. „Druhou půli jsme začali obráceně, než jsme si řekli a Semice toho využily,“ uvedl trenér Lacina, který dodal, že hosté měli po změně stran daleko více šancí než domácí. „Měli šancí na pět branek, a to jen ve druhém poločase. Měli jsme štěstí, že to nedali,“ podotkl Lacina.

Semice se podruhé v utkání dostaly do vedení v 55. minutě. „Pavel Choc to vytáhl a ve předu ztratil míč. Celá levá strana byla odkrytá, oni udělali protiútok a z následnéhotres­tného kopu po faulu, který se musel udělat, nebo by šel jejich hráč sám, jsme dostali na 1:2, což s námi zamávalo,“ vracel se k zápasu Lacina. Domácí poté chtěli vyrovnat, ale jak otevřeli hru, hosté je hned potrestali a zvýšili na 1:3. „Pak jsme sice zkorigovali na 2:3, ale neměli jsme sílu na to, alespoň zápas zremizovat,“ uvedl Lacina, který dodal, že výsledek je pro něj velkým zklamáním. „Ve druhé půli Semice byly lepší a my jsme si s tím nevěděli rady. Díky netaktickému pojetí hry určitých hráčů jsme bohužel prohráli,“ dodal na závěr trenér Lacina.

Beroun: Lacina – Frajer, Petráš, Šíma Ma., Choc, Vopěnka (Přibyl), Novák L., Červenka, Horel, Grajcar, Novák M.