Především se jedná o změny hracích míst. Berounské áčko mužů bude hrát krajský přebor nově na hřišti Na Ostrově, a to v sobotu v úřední časy. Díky hracímu času nebudou mít diváci problém s parkováním. V sobotu odpoledne se na parkovištích v Berouně neplatí. Na Ostrově budou hrát také celky žáků A a přípravky. Béčko mužů bude hrát Na Máchovně, a to v neděli od 10.15 hodin. Na Máchovně budou své zápasy také hrát celky dorostenců a béčka žáků.

Představeno také bylo nové logo a vlajka klubu. Vedení berounského klubu také prozradilo, že v nejbližší době budou spuštěny internetové stránky klubu.

Místopředseda klubu Josef Sládek také prozradil, že areál Na Ostrově se dočkal několika změn. „Byla postavena nová pokladna a určitých úprav se dočkala kabina rozhodčích. Dojde i k další rekonstrukci kabin,“ uvedl Sládek, který dodal, že dojde také k úpravě vstupů na hřiště.

Berounské áčko mužů zůstává pro novou sezonu téměř v nezměněné sestavě. Na odchodu je brankář Hosnédl, Vlčkovi skončilo hostování z Králova Dvora a z hostování se vrátil Karel Červenka. V přípravě se jednalo také o hostování Michala Nováka v Králově Dvoře. „Králův Dvůr měl zájem o Michala Nováka, ale nenabídli nám adekvátní hráčskou náhradu,“ uvedl Josef Sládek, který podotkl, že v jednání jsou příchody dvou hráčů z Kladna B a Příbrami B. Novou tváří na lavičce je trenér Jaroslav Vejvoda. „Je největší posilou áčka,“ podotkl Sládek, který dodal, že u mužstva skončil asistent Plecitý. Cíle berounského áčka jsou vcelku jasné. „Chceme hrát v horní polovině tabulky. Letošní krajský přebor ale bude velice náročný,“ podotkl místopředseda klubu Sládek. „S naším kádrem hráčů se budeme snažit umístit co nejvýše. Věřím, že pokud se nám vyhnou zranění a nebudeme mít příliš žlutých karet, tak základní kámen mužstva má na to, aby hrál rovnocené zápasy s každým,“ je si jistý Sládek, který dodal, že případnému postupu by se v Berouně nebránili.

V béčku mužů došlo během léta k velkému třesku. „Odchodů je tam asi patnáct. Nastal obrovský pohyb hráčů,“ uvedl Josef Sládek. „Stanovili jsme horizont, aby do dvou let postoupili zpět do I.B třídy,“ nastínil cíle Sládek, který dodal, že berounské béčko bude postaveno především na berounských odchovancích vyházejících z dorostu. Trenérem berounského béčka zůstává Pavel Lehovič.

Berounský klub opět letos navázal spolupráci s FK Hořovicko. „Uvolnili jsme do Hořovicka kompletní mužstvo mladších žáků na roční hostování,“ uvedl Sládek, který doplnil, že v nejbližších dnech budou vedení berounského klubu a Hořovicka jednat i o uvolnění některých starších žáků do FK Hořovicko. „V příštím týdnu budeme jednat o další spolupráci, které se nebráníme. Bohužel Hořovicko přišlo pozdě, ne po minulé sezoně, jak bychom si představovali, ale až nyní,“ uvedl Sládek, který dodal, že berounský klub čeká ze strany Hořovicka serióznější jednání. „Spolupráci se nebráníme, ale nemůže být jednostranná,“ dodal Sládek, který také zmínil, že před berounské družstvo žáků byl postaven nelehký cíl. Vybojovat postup do žákovské divize.