Jak byste zhodnotil podzimní účinkování mužstva v I.A třídě a jak jste spokojen s umístěním?

S umístěním nemohu být spokojen. Po pádu z krajského přeboru jsme očekávali, že tým bude hrát v lepší polovině tabulky a to se nestalo. Na jaře se to musí každopádně vylepšit.

Vstup do sezony byl doslova katastrofální, když mužstvo v osmi utkáních vybojovalo jediný bod. Co bylo důvodem takovéhoto neúspěchu?

Na začátku sezóny jsme se potýkali s tím, jak poskládat téměř padesátku fotbalistů do tří týmů od divize po okresní přebor. Samozřejmě jsme nechtěli, aby tým v I.A třídě byl hodně oslaben, ale někteří hráči, kteří měli být oporami v této soutěži, odešli. Nechtěli hrát ve Bzové, to byl jediný důvod a my jsme je pustili. Za ně jsme přivedli nebo přeřadili do celku několik mladých hráčů. A tady byla jedna z příčin špatného vstupu do sezóny – nezkušenost. Dalším byla úzkost kádru, takže někteří měli své místo jisté a tak proflákali treninky. A to se pak projevilo i v některých zápasech..

V řadě utkání mužstvo vedlo, několikrát i o dva, nebo o tři góly. Čím si vysvětlujete, že z řady takovýchto utkání nakonec Hořovice odešly bez bodů?

Právě tou nezkušeností a také nedisciplinovaností. Když například vedete 3:0 a krajní halv stále útočí, místo aby obranu trochu zavřel a vytvořil obranné kleště, tak je to špatné a musíte inkasovat. To se také stalo například v Rakovníku.

Mužstvo postihlo hned v úvodu sezony několik zranění zkušených hráčů. Mohl se tento fakt také projevit na špatných výsledcích?

Hlavně želím zranění Lukáše Raka, který měl patřit k oporám týmu především díky jeho zkušenostem. A navíc než doléčil zranění Karel Sechovec, tak jsme ztratili hodně bodů. Je to také jedna z příčin. Ale já pořád vidím jako tu hlavní nezkušnost a nedisciplinovanost, jak jsem již řekl.

Jaký je hlavní cíl hořovického áčka pro jaro?

Nebudu mluvit o záchraně, protože ta je při současném kádru povinností. Naopak bych chtěl zvýšit důraz na zvyšování kvality hry a zlepšování se na jednotlivých postech. Věřím trenérům, že tým připraví dokonale. Ono to na jaře nebude opět jednoduché. Někteří hráči se mohou poprat o místo v divizním celku Bzové, další musí bojovat o svůj post v týmu I.A třídy a navíc chceme pomoci i celku v okresním přeboru, který je ostudně poslední.

Neuškodil Hořovicím přesun na menší hřiště ve Bzové?

To je zajímavá otázka. Myslím si, že jako týmu ne. Některým jednotlivcům ano, jiným zase ne. Hřiště ve Bzové má své kouzlo v tom, že pokud celý tým maká na plné pecky, tak dokáže soupeře zmáčknout a třeba i toho, který má větší kvalitu, porazit. Naopak když při utkání nehrají odpovědně hráči na svých postech a stačí třeba tři, tak je průšvih a může se prohrát vysoko jako třeba s Lhotou 0:6. Ale tady jsme opět u té zodpovědnosti.

Koho ze současného kádru Hořovic považujete za pilíř mužstva?

Určitě Jardu Pflegera. Ten po svém příchodu vnesl do týmu kromě kvality i bojovnost a dokázal strhnout i ostatní.

Co vše se musí udělat, aby se Hořovice dokázaly udržet v I.A třídě?

Vylepšit tréninkovou morálku týmu. Trenéři mají každý trénink velmi kvalitně připravený, ale když se najde pak někdo, kdo stále něco komentuje nebo je o krok pozadu, tak se trénink může připravit sebelépe. To se ale na jaře stávat nebude, protože takové hráče tady nechceme. Raději máme ty, kteří mají zaujetí a chtějí hrát dobře. Dále musíme vylepšit zodpovědnost při zápase za své prostory a posty, což jasně nabízí další otázku zkvalitnění obranné hry. Navíc chceme přivést do týmu kvalitního gólmana.

Hořovice vstřelily během podzimu 32 gólů, což je velice solidní počet. Zároveň ale inkasovaly 50 branek (průměr více než 3 góly na zápas), což je druhý nejhorší výsledek celé soutěže. Neměli byste výrazněji posílit obranu?

Již jsem o tom hovořil, základem je kvalitní a zodpovědný gólman, na obranné fázi budou trenéři pracovat. Budou na to mít více času, zimní přestávka je dlouhá.

Je poměrně paradoxní, že Hořovice dokázaly během podzimu na hřištích soupeřů nastřílet šestnáct gólů, ale vytěžily z toho jen čtyři body…

A opět jsme u toho – nedisciplinovanost. Více o tom nemá se cenu bavit. S trenéry jsme to rozebrali a věřím, že se to zlepší. I když bych si přál, aby počet branek vstřelených v síti soupeřů byl stejný nebo i lepší a když obdržíme méně branek, tak budeme patřit ke špičce I.A třídy.

Můžete přiblížit zimní přípravu mužstva?

Příprava začne začátkem ledna. Budeme společně s divizním celkem využívat umělou trávu v Horních Měcholupech, dále zadní hřiště v Hořovicích, halu v Hořovicích i krásné kopcovité terény v okolí Bzové. Tréninkový plán bude trenéry doladěn po sezení s divizními trenéry a samozřejmě i s koučem béčka Jardou Frühaufem. U týmu pokračují Jiří Lukavský a Roman Smerhovský.

Budou hrát Hořovice A na nějakém zimním turnaji?

Přímo na turnaji hrát nebudou, ale část týmu se představí na turnaji ve Zdicích, dále plánujeme přípravné zápasy, které budou směřovat k naladění formy na začátek března, kdy začíná nová sezóna. Plánujeme i zimní soustředění.