Jistě nejste fotbalovým nováčkem. Kde jste všude hrál?

Začínal jsem ve Strašicích s Petrem Hůlou, pak jsem hrál ve Slaném krajský přebor. Poté jsem nastupoval za ligový dorost Dukly Praha. Následně jsem hrál druhou ligu za Neratovice a poté jsem nastupoval za Tempo Praha, Bzovou, Žebrák a v současnosti hraji za Broumy. Mimo to trénuji již řadu let mládež v Žebráku.

Kdy padlo rozhodnutí o založení oddílu SK Březová?

To už bylo vloni na pěkné, kdy jsme si spočítali, kolik fotbalistů z Březové kope v sousedních oddílech a to bylo rozhodující, co nás vedlo k založení oddílu.

Jak daleko jste s realizací tohoto záměru?

Všechna řízení, co se týče povolení a ustanovení oddílu, máme vyřešené. Máme založený i účet, takže jen čekáme na dohrání soutěží, abychom to mohli rozjet.

Už jste zvolili výbor? Kolik bude mít členů a jak často se budete scházet?

Předsedou oddílu jsem já, ve výboru pracuje pět členů. Scházíme se jedenkrát v týdnu, zatím jsme rozhodli, že oddíl ponese název SK Březová 08. Barva dresů bude žlutozelená a protože nevlastníme hřiště, budeme hrát ve Bzové, zřejmě v sobotu ve 14 hodin. Hořovicko nám vyšlo vstříc.

Co teď bude vaším hlavním úkolem.

To je předně dát dohromady hráčský kádr. Již jsme se předběžně dohodli s Broumy a Hořovickem a jsem s jednáními spokojen. Oba oddíly nám vyšly vstříc, v kádru počítáme s osmnácti hráči.

Jak bude fotbalový oddíl finančně zajištěn?

Zatím se snažíme získávat peníze z vlastních brigád sázení stromků, sběrem šrotu a chodíme si přivydělat také k jedné soukromé firmě.

Jak vypadá spolupráce s obecním úřadem?

Obecní úřad je nám nakloněn, takže spolupráci nic nebrání, máme přislíbenou i finanční podporu.

Už jste získali nějaké sponzory?

Máme rozjednané sponzory, ale pokud to nebudeme mít dotažené, tak zatím nic zveřejňovat nebudeme. Myslím, že finanční situace oddílu by měla být stabilizovaná.

Nebudete se snažit získat hráče z okolních oddílů?

Kádr se nám zatím jeví jako dostatečný, ale pokud by nějaký dobrý fotbalista projevil zájem za nás hrát, tak budeme jen rádi.

Kdy začnete s přípravou na sezonu?

Po skončení soutěže začneme trénovat kolem 10. července. Bude to zřejmě jako v jiných oddílech, kde se potýkají se slabou účastí. U nás to jiné nebude. Překážkou je hlavně zaměstnání, ale i domácí zaneprázdnění. Bydlíme na vesnici, tak to každý zná, ale s tím nic nenaděláme.

Jaké si kladete cíle pro první sezonu?

I když budeme mít v mužstvu řadu zkušených fotbalistů, tak postupové cíle to rozhodně nebudou. Především chceme hrát fotbal, abychom se s ním bavili a zároveň aby na nás chodili také diváci. Na tom nám bude hodně záležet.

Viktor Pavlis