„Potřeboval najít stálé a pevné zaměstnání. Skončil sice s aktivní činností, ale zůstali jsme ve velmi dobrém přátelském i profesionálním vztahu. Bude nám i nadále pomáhat,“ uvedl na adresu trenéra Beznosky generální manažer Bzové Václav Míšek. Hledání nového trenéra již probíhá a v tomto směru odehrál svou roli i Beznoska. „Pomohl sehnat trenéra, se kterým bych se měl dnes (ve středu – pozn. red.) setkat,“ podotkl Míšek, který vzápětí navázal. „Je to člověk blízký Beznoskovi. Trénoval druhou a třetí ligu. Je to na doporučení Miloše Beznosky,“ dodal Míšek, který by byl rád, kdyby nový trenér pokračoval v nastolené práci Beznosky.

Nový trenér FC Bzová by měl být znám do Vánoc a představen by měl podle všeho být na „Posezení s fotbalem na Hořovicku“, které by se mělo uskutečnit těsně před Vánoci. O přesném termínu a místu konání této akce vás budeme informovat. Změna trenéra ovlivnila i zimní přípravu Bzové. Hráči původně měli v této době ještě trénovat a sehrát i přátelské zápasy, nakonec ale nyní mají volno a zimní příprava Bzové začne nejspíše 4. ledna.

Změny nastanou během zimy i v kádru Bzové. „S největší pravděpodobností skončí na vlastní žádost kapitán Martin Krejčí,“ uvedl Václav Míšek, který i dodal jeden z důvodů, proč dlouholetý hráč Bzové přemýšlí o odchodu. „Má pocit, že by si chtěl oddychnout. Asi by přešel do Žebráku. To je jeho přání,“ podotkl Míšek, jenž dodal, že se s hráčem v žádném případě nerozchází ve zlém. Kádr Bzovou ale čekají i další změny. „Budeme muset kádr dost výrazně posílit, protože chceme–li odehrát jaro v klidu, budeme jej muset doplnit třemi až čtyřmi kvalitními hráči,“ uvedl generální manažer Bzové. „Chceme jít cestou výrazného zkvalitnění kádru, abychom jaro odehráli kvalitně a připravili se na přechod do Hořovicka,“ dodal Václav Míšek.

Nejlepším střelcem Bzové je Vlasta Ehl

Nejlepším střelcem Bzové je po podzimu tradičně Vlasta Ehl, který má na kontě sedm gólů. Střelecké statistiky si v závěrečném podzimním kole vylepšil pořádně nejen Ehl, ale i Jakub Čihař. Oba zaznamenali na půdě Jankova hattrick.

(7) – Vlastimil Ehl, (5) – Jakub Čihař, (4) – Tomáš Černý, Petr Větrovský, (2) – Oldřich Dubský, (1) – Martin Nademlejnský, Vojtěch Říha, Jan Bežó.