Bzová – Klatovy 1:0

Fotbal, divize, skupina A

Účastníci a diváci drželi na začátku minutu ticha za Ladislava Chramostu. V úvodu zápasu přišlo počáteční oťukávání. V 7. minutě ale udeřili poprvé domácí, když po rohu Nademlejnského mířil Kovařík hlavou do břevna. O tři minuty později připravil slibný míč ve vápně Petr pro Veinlicha, ten ale neproměnil. Ve 13. minutě vyslal Bežó přihrávku Dubskému, jehož pokus šel těsně nad. Pak se dostali ke slovu také hosté, ale slabý pokus Koppa s jistotou pokryl Slováček. Na opačné straně přišel průnik domácích do vápna, Veinlichovi míč ale odskočil k Ehlovi, který si udělal kličku a byl podražen. Předtím byl ale odmáván ofsajd domácího útočníka. Další roh rozehráli domácí nakrátko, Veinlichovi se podařilo odcentrovat na Ehlovu hlavu, jehož pokus mířil metr vedle. Ve 27. minutě přišly dvě gólové šance Bzové, nejprve se Petr uvolnil na pravé straně, ale mířil pouze do boční sítě, vzápětí Kovařík střílel z malého vápna ve skluzu těsně nad branku. Další akci po narážečce Beža s Ehlem nezakončil přesně Lancz. Domácí začali zvyšovat tlak a hostující trenér Běloušek musel zvýšit hlas na své svěřence. Ve 40. minutě po centru Lancze nezakončil Ehl. ve 43. minutě šli domácí do přečíslení, ale Dubský střílel nad branku.

O půli vystřídal Nademlejnského Číhař a hned v úvodu vykopával Šlechta na brankové čáře střelu Ehla, vzápětí střílel Bežó těsně nad branku Jarolíma. V 50. minutě fauloval za cenu žluté karty Štěch, trestný kop mířil nad břevno Slováčkovy branky. Vzápětí Slováček zlikvidoval tvrdou střelu Aubrechta. V 53. minutě zlikvidoval Jarolím velkou šanci Číhaře. V 56. minutě po rohu Číhaře nedosáhl na míč brankář Jarolím, Ehl pustil míč za sebe a za ním stojící Kovařík úspěšně zakončil k tyči – 1:0. „Byl tam centr zleva, říkal jsem si, že si počkám. Přes gólmana a obránce to propadlo, měl jsem čas si i míč zpracovat a zakončil jsem,“ popisoval gólovou trefu Pavel Kovařík. V 61. minutě kryl Jarolím nebezpečnou střelu Číhaře k tyči a o dvě minuty později vytáhl svůj nejlepší zákrok proti projektilu Kaufmana, míč před hostujícím brankářem ještě skočil, ale ten jej dokázal vytěsnit na roh. V 68. minutě si narazili Bežó s Veinlichem, Jarolím pak šanci Ehla opět pokryl. Hosté se pak snažili o vyrovnání, ale domácí obrana pracovala na jedničku. V 75. minutě ale Číhař zakončoval po kombinaci Petra a Veinlichem, ale těsně vedle. V 80. minutě včas vyběhl Slováček na centr Hanzlíka a pokryl jej těsně před Zedníkem. V 83. minutě střílel z voleje těsně nad Dubský. V 89. minutě vyslal Veinlich doleva Štycha, ten odcentroval na Číhaře, jeho gólovku ale vytáhl gólman hostů opět na roh. Po jeho rozehrání fauloval Veinlicha Mužík, míč zakopl a po druhé žluté kartě šel ven. Utkání skončilo zaslouženou výhrou domácího celku.

Branka: 56. Kovařík. Rozhodčí: Šafránek – Němec, Benedikt. ŽK: Štěch, Petr – Hovorka, Kopp, Mužík. ČK: Mužík. Diváků: 110. Poločas: 0:0.

FC Bzová: Slováček – Kovařík, Štěch, Kaufman, Lancz – Petr, Nademlejnský (46. Číhař), Dubský, Bežó – Ehl (79. Štych), Veinlich. Trenér: Nykodým.