Bzová - Motorlet 1:1

V prvním poločase se hrál poměrně vyrovnaný, ale také dost nezáživný fotbal. Šancí bylo k vidění naprosté minimum. Domácí sice byli mírně aktivnější, ale jejich snaha končila na hranici pokutového území. Z celého prvního poločasu stojí za zmínku snad jen dvě šance. S hlavičkou Mašanského si ovšem poradil Slováček a na druhé straně hlavičkoval z malého vápna Dubský mimo branku.

Vstup do druhého poločasu se domácím vydařil náramně. Hned v první minutě se po rohu prosadil zblízka Bežó - 1:0. V 52. minutě pak ještě pěkně střílel Štych, na Foferku ale nevyzrál. Zhruba od 55. minuty začali úřadovat rozhodčí. K vidění byly otočené rohy i auty a několik vymyšlených standardek v okolí šestnáctky. Vše ve prospěch hostů. Ti se rázem dostali na koně a mohli vyrovnat. Se střelami Rezka, Tlustého a Jirece si ale Slováček poradil. V 68. minutě hlavní rozhodčí Jelínek výrazně pobídl Motorlet k vyrovnání. Odpískal totiž naprosto vymyšlenou penaltu. Domácí silně protestovali, nic jim to ale nebylo platné. Pokutový kop následně střelou do horního rohu proměnil Mašanský - 1:1. Ve zbylých dvaceti minutách již domácí hosty na dostřel své branky nepustili a zápas tak skončil remízou 1:1.

Branky: 46. Bežó - 69. Mašanský z PK. Poločas: 0:0. Diváků: 250. ŽK: Bežó, Nademlejnský - Tlustý, Sailer. Rozhodčí: Jelínek - Blaschke, Průcha.

Bzová: Slováček - Bežó, Kovařík, Lancz (88. Šimůnek), Štěch, Nademlejnský, Větrovský, Veinlich, Kaufman, Dubský, Štych (65. Čihař).

Motorlet: Foferka - Machurka (71. Prošek), Kučera, Tlustý, Rezek (81. Lexa), Patera (90. Houška), Mašanský, Šterzl, Sailer, Jirec, Honka.

NÁZOR REDAKCE: Fotbal nebo divadlo?
Je to zvláštní. Čím dál častěji se mi stává, že jdu na fotbal a místo toho jsem na divadle. A abych řekl pravdu, už mě to nebaví, ačkoliv jinak mám divadlo docela rád. Místo fotbalistů komparz a v hlavních rolích místo hereckých hvězd rozhodčí. To, co se dělo v neděli dopoledne v Hořovicích, se děje na řadě míst. O co jde? Lidově se tomu říká "tlačenka" a je to mor českého fotbalu. K vidění bývá především v závěru fotbalových sezon, kdy jde o vše. Tentokrát se mohli z velké přízně rozhodčích těšit hráči Motorletu, i když mě napadá otázka, jestli to vůbec nekoho může těšit. Co si dovolila trojice arbitrů v tomto utkání, je doslova neuvěřitelné. Popravdě se ani moc nedivím trenérovi Bzové, že chtěl po odpískání vymyšlené penalty rozhodčího inzultovat…