Bzová – Zdice 6:1 (3:0)

Fotbal, přípravné utkání

Utkání začalo nezvykle. Mužstvu Zdic totiž nedorazilo včas k utkání jedno auto, a tak Bzová zapůjčila Zdicím několik hráčů. „Začali jsme s pěti hráči Bzové, protože naše jedno auto dorazilo s dvacetiminutovým zpožděním,“ uvedl trenér Zdic Vít Stehlík, který následně doplnil důvod, proč se hráči opozdili. „Chytili je policajti a pak ještě nemohli najít hřiště,“ podotkl Stehlík.

Bzová se hned v samém úvodu dostala do vedení. „První gól byl hrozný, brankář si nerozuměl se stoperem,“ podotkl Stehlík, který ale nechtěl úvod utkání příliš komentovat. „Hráči se neznali a než si na sebe zvykli, prohrávali jsme 2:0,“ dodal Stehlík. Po dvaceti minutách již nastoupily Zdice v plné sestavě. Do přestávky poté padl ještě jeden gól, kterým Bzová upravila na 3:0. „Když nastoupili naši hráči, tak jsme předváděli celkem obstojný výkon, i když Bzová hrála v první půli v plné sestavě,“ uvedl trenér Stehlík, který ale přiznal, že ve hře byly viditelné rozdíly. „Bzová byla rychlejší a důraznější. Kluci se s tím ale poprali celkem dobře,“ podotkl Stehlík.

O rozdílech mezi oběma družstvy mluvil i trenér Bzové Milan Nykodým. „Ve hře byl vidět rozdíl mezi divizí a A třídou. Kluci k tomu přistoupili dobře. Soupeř nebyl moc kvalitní,“ podotkl trenér Nykodým, který také popsal herní styl, který naordinoval hráčům Bzové. „Většina gólů padla po brejkových situacích. Snažili jsme se o presink. Hodně míčů jsme vybojovali a tím jsme chodili do otevřené obrany,“ uvedl Nykodým.

Po změně stran dokázali Bzové hráči Zdic dvacet minut odolávat. „Začátek druhé půle byl z naší strany dobrý. Dvacet minut jsme nedostali gól a místy jsme hráli více než vyrovnanou partii,“ hodnotil druhý poločas trenér Zdic Stehlík, jehož svěřencům ale po 70. minutě došly síly. „Začali jsme dělat chyby a oni je potrestali třemi brankami,“ podotkl Stehlík. Zhruba deset minut před koncem se Zdice dočkaly čestného úspěchu, když se z pětadvaceti metrů parádně trefil Krob a snížil tak na 5:1. Bzová poté ještě přidala šestý gól. I přes vysokou porážku byl trenér Stehlík s výkonem spokojen. „Ukázalo se, že pokud hráči měli sílu a stihli se soupeřem běhat a hrát, tak to byl vcelku vyrovnaný zápas,“ dodal Stehlík.

Další přípravné zápasy čekají obě mužstva v sobotu. Bzová se v Horních Měcholupech střetne s třetiligovou Slavií Praha B a Zdice se na Strahově utkají s mužstvem Mýta.

Branky: Ehl 2, Veinlich 2, Čihař 2 – Krob. Poločas: 3:0.

Bzová: Šilhavý (Bezkočka) – Bežó, Kovařík, Štěch, Hrubý, Větrovský, Dubský, Nademlejnský, Čihař, Ehl, Veinlich.

Zdice: Kasal (Pánek) – Novák, Stádník, Křesťan, Palek, Carvan, Svoboda, Krob, Šinták, Šindelář, Huml.