Žižkov B – Bzová 3:1

Domácí fotbalisté nastoupili do utkání výrazně posíleni o hráče áčka. „Nastoupilo proti nám šest hráčů, kteří stabilně hráli první ligu,“ uvedl trenér Bzové Milan Nykodým, který si myslí, že takovéto posilování není správné. „Je to neregulérní. Rozhodně nebrečím, ale myslím, že to je znehodnocení soutěže. Béčka by měla hrát vlastní soutěž,“ podotkl trenér Nykodým.

Bzová předvedla v utkání velice slušný výkon. „Odehráli jsme velice dobré utkání, i když výsledek ukazuje něco jiného,“ uvedl trenér Bzové, který si pochvaloval výkon hráčů. „Kluci k tomu přistoupili velmi aktivně a zodpovědně. V určitých fázích utkání jsme byli Žižkovu vyrovnaným soupeřem. Dobře jsme kombinovali a bojovali. Kluky můžu za výkon jen pochválit,“ podotkl trenér Nykodým.

Po bezbrankovém prvním poločase se ve druhé půli nečekalo na gól dlouho. „Výsledek ovlivnily první dvě minuty druhého poločasu. Soupeř kopal tři rohy a hned jsme dostali gól přímo z rohu. Údajně tam bylo držení brankáře, ale neviděl jsem to a nemůžu to posoudit. O minutu později jsme pak po chybě v obraně dostali druhý gól. Ty dvě minuty rozhodly,“ má jasno Nykodým. V 67. minutě pak Žižkov B přidal třetí gól. „Udělali jsme chybu v obraně, soupeř nás přečíslil a dostali jsme rozhodující gól. Nepoložili jsme se a pracovali dál,“ uvedl trenér Bzové, jehož svěřenci se po chvilce vrátili do hry snížením na 3:1. „Byla to moc hezká kombinace. Štěch vybojoval míč, přihrál Petrovi, který vyslal kolmicí Nademlejnského. Ten rozehrál do strany na Čihaře, který šel sám na branku a prostřelil brankáře,“ popsal gól Bzové trenér Nykodým, který dodal, že ve hře obou týmů nebyl příliš velký rozdíl.

Branky: Mores, Knobloch, Šťastný – Čihař. Poločas: 0:0.

Žižkov B: Kolář – Biško, Labant, Mores, Šťastný – Knobloch (80. Kočí), Kropík, Walter (60. Folwarczny), Kučera (75. Dos Santos Wiliam) – Bukač, Turek.

Bzová: Slováček – Kovařík, Štěch, Kaufman, Lancz – Veinlich (75. Čihař), Větrovský (79. Šimůnek), Dubský, Nademlejnský, Bežó (70. Štych) – Petr.