Prachatice – Králův Dvůr 4:1

Cábelíci nevstoupili do zápasu špatně. „V první desetiminutovce jsme vcelku hráli. Měli jsme tam také šanci. Spurný dorážel do prázdné branky, ale díky jeho nedůrazu mu to protihráč upálil,“ uvedl trenér Králova Dvora Miloslav Kučera, který dodal, že od tohoto momentu cábelíci přestali hrát a naopak domácí se dostávali více do hry. Prachatice také začaly dostávat do šancí a v 29. minutě se ujaly vedení. Po standardce zaváhala hostující obrana a Kováčikova střela z hranice šestnáctky se zastavila až v síti – 1:0. O dvě minuty později pak po brejku Košík zvýšil již na 2:0. „Domácí měli hodně rychlé útočníky. Do poločasu měli pět tutových šancí,“ podotkl trenér Kučera, který dokázal najít pochvalná slova především pro brankáře Votrubu, jenž se několikrát vyznamenal. V samém závěru prvního poločasu se cábelíci mohli vrátit do utkání. Ze šesti metrů střílel osamocený Fulín, domácí gólman Rusina ale domácí výtečným zákrokem podržel. „Do druhé půle jsme s tím chtěli něco udělat,“ uvedl trenér Kučera, jehož svěřenci se v úvodu druhé půle dostali do tlaku, domácí obrana je ale do šance nepustila. Po hodině hry svitla cábelíkům naděje. Po oplácení byl vyloučen domácí Kováčik a navíc o minutu později dokázal dalekonosnou střelou snížit Podzemský – 2:1. „Od té doby jsme si ale nevytvořili jedinou brankovou příležitost a soupeř potrestal naše chyby,“ nastínil závěrečnou půlhodinu trenér Kučera. Domácí i v deseti dokázali vstřelit dva góly. Nejprve proměnil brejk Nitrianský a v 76. minutě s z 25 metrů trefil Košík – 4:1. „My jsme si nic jiného nezasloužili. Soupeř byl dobrý. My jsme se jim v ničem nevyrovnali. Musím ale vyzdvihnout výkon našeho brankáře,“ podotkl Kučera, který dodal, že nebýt skvělého výkonu gólmana Votruby, odjeli cábelíci s debaklem. „Zápas jsme nezvládli. Musím soupeři pogratulovat, my jsme si nezasloužili vůbec nic. Je to spravedlivý výsledek,“ dodal Kučera.

Branky: 29. Kováčik, 31. Košík, 71. Nitrianský, 76. Košík – 64. Podzemský. ŽK: Lašák – Klička. Rozhodčí: Burda, ČK: 63. Kováčik (P). Diváci: 105. Poločas: 2:0.

Prachatice: Rusina – Lašák (84. Lachkovič), Tobiáš, Koršala, Bednár – Košík (76. Rosa), Babka, Nitrianský, Frnoch, Kaczko (78. Kneifl) – Kováčik.

Kr. Dvůr: Votruba – Bláha P., Bláha T., Spurný (42. Brož) – Petr (46. Dochtor M.), Podzemský, Klička, Červenka, Kyklhorn – Dochtor P.(69. Jalaghonia), Fulín.