Cerhovice – Trubín 0:0

Domácí nastoupili s celou řadou nových hráčů, naopak hosté přijeli bez tří hráčů základní sestavy. Na domácích kopačkách byla znát velká nervozita, když již v 6. minutě zahráli špatně malou domů, míč se dostal na kopačky Juppy, který se ocitl sám před brankářem, ale místo zakončení volil přihrávku, jenž nenašla adresáta. Domácím se v prvním poločase nedařilo, hosté se častěji dostávali na dostřel domácí branky. V 18. minutě ale skončila střela Pose v náruči jistého Kubíčka a po chvíli si zuby na domácím brankáři vylámal také Hrabák. Další velkou šanci hostů pak spálil ve 28. minutě Juppa, který postupoval sám na brankáře, ale zbrkle přestřelil. V závěru první půle se ke slovu dostali domácí fotbalisté, šance Zelenky a Hnátka ale gólem neskončily.

Ve druhém poločase bylo znát, že Cerhovičtí jsou v lepší fyzické kondici. Hosté se po většinu času úspěšně bránili a vyráželi k nahodilým brejkům. Domácí měli blízko k vedení ve 47. minutě, Paškova střela jen těsně minula branku. Vzápětí Hnízdil nastřelil boční síť a v 51. minutě Pichlík ani z malého vápna nedokázal překonat Vávru v brance Trubína. Hostům s postupem času viditelně ubývaly síly. Hrabák byl v útoku hostů osamocený, chyběla pro něj finální přihrávka, které umí zakončit, a tak tentokrát se gólově neprosadil. Domácí v závěru utkání mohli rozhodnout Hlavsou, ale ten se zakončením otálel, až o šanci přišel. Po chvíli se pak hlavička Procházky otřela o břevno a trestný kop Grunta jen těsně minul horní roh branky. To už hosté jen bránili a hráli na udržení nerozhodného výsledku. Nakonec hosté doslova vydřeli bod, domácí sice v závěru měli blízko k vítězství, ale svou střeleckou mízerií se sami o něj připravili. Výborný výkon podali v utkání rozhodčí, kteří se velkou měrou zasloužili o hladký průběh utkání, ve kterém nebyla nouze ani o hrubé zákroky.

ŽK: Mojžíš, Baštař. Rozhodčí: Krůta – Šnajdr, Kros. Diváci: 120. Poločas: 0:0.

Cerhovice: Kubíček – Baštař, Mojžíš, Grunt, Pichlík, Hnízdil, Pašek, Zelenka, Ječmen, Hnátek, Hnízdil. Střídali: Hlavsa, Procházka, Vonásek.

Trubín: Vávra – Pos, Seeman, Porsch, Rešl, Vávra K., Novák, Vlček, Šlégr, Hrabák, Juppa, Střídali: Kasseckert, Štěpán.

Viktor Pavlis