Drozdov – Chlumec 0:3

První poločas se hrál jednoznačně v režii hostů, kterých bylo plné hřiště. Hosté převyšovali domácí hráče pohybem a především kombinační hrou, která přinášela řadu šancí. Drozdovští byli celý poločas pod velkým tlakem. Hosté již v 5. minutě otevřeli skóre utkání, když si na dlouhý centr naskočil Kural a lehkou tečí hlavou nedal brankáři šanci – 0:1. Po chvíli pak Hošťálkova střela skončila u brankáře, na další gól se ale nečekalo dlouho. Přesnou přihrávku Hošťálka proměnil opět Kural – 0:2. Tentýž hráč pak přidal třetí branku, když se položil do centru Pícy a hlavou završil svůj hattrick. V prvním poločase hosté Drozdov doslova vyučovali, jejich pohledná hra se nedala srovnat s výkonem domácích, kteří hráli nakopávanou. Teprve ve 44. minutě Sládek ohrozil branku hostů, ale střela těsně minula pravou tyč.

Druhý poločas hodně zaostával kvalitou za první půlí. Drozdovští sice projevili více bojovnosti, ale střelecké příležitosti byly většinou na straně hostů. Kural mohl několikrát zvýšit vedení, ale již se neprosadil a nenašel se ani žádný jiný střelec. Utkání tedy skončilo 0:3.

Hosté si vítězství plně zasloužili, neboť po většinu utkání byli pány na hřišti. Zvláště se dařilo mladíkům, jednomu z nich bylo teprve patnáct let.

Branky: Kural 3. Rozhodčí: Kareš. Diváci: 80. ŽK: Kalina, Kuška, Průša, Vodička – Kural, Píca. Poločas: 0:3.

Drozdov: Lisý – Matějka, Sládek, Křivánek, Mantlík, Kuška, Ptáček (Hrbek), Průša, Vodička, Kalina (Hatina), Palek Š.

Chlumec: Stránský – Hanousek, Kural, Ciprián, Smetana, Schreiber, Hošťálek, Veselý, Bláha, Plešák, Pica (Šereda), Veselý (Ryška).

Viktor Pavlis