Do utkání vstoupili lépe hosté z Králova Dvora. „Až mě to překvapilo. Začali jsme velmi aktivně. Hráli jsme na soupeřově polovině a celkem jsme se dostávali na dostřel domácí branky,“ uvedl trenér cábelíků Miloslav Kučera, který doplnil, že hosté také zahrávali několik standardních situací. A ty jsou silnou stránkou Králova Dvora, což se potvrdilo i tentokrát. Brazilec Victor dvakrát ze standardky orazítkoval brankovou konstrukci za zády zkušeného gólmana Hauzra. „Jednou to skončilo na břevně, podruhé z boku na tyči. Takže jsme měli trošku smůlu,“ podotkl Kučera.

Zatímco hosté stříleli do tyčí, domácí mířili lépe, díky čemuž si vytvořili dvoubrankové vedení. Ve 13. minutě ovšem cábelíci mocně reklamovali ofsajd. Marně. „Diplomat by řekl, že první gól jsme dostali z hraniční situace, kdy se hráč pohyboval na hranici ofsajdu. Já tvrdím, že jsme dostali gól z jasného ofsajdu. Navíc hráč, který přihrával, byl v jasném ofsajdu a ještě nahrával do druhé pozice do úplně stoprocentního ofsajdu,“ poznamenal trenér Králova Dvora Kučera, který zmínil, že celé utkání ovlivňovalo větrné počasí.

Liberečtí přidali druhou trefu ve 20. minutě, kdy se po standardce opět prosadil Hadaščok. „Hráč, který skóroval ani nevěděl, že mu to spadlo na hlavu a za přispění větru míč skončil v síti,“ poznamenal trenér cábelíků, který zmínil, že v závěru prvního poločasu se šťastného gólu dočkali i Králodvorští. „Svátek napálil míč do obránce, od kterého se balon odrazil tak, že přeloboval brankáře. Celkem jsme měli štěstí, že jsme zkorigovali stav,“ přiznal Kučera.

Plány vzaly za své během tří minut

Králodvorští o přestávce spřádali plány na vyrovnání, jenže ty vzaly za své hned po třech minutách. „Udělali jsme zbytečný roh. Po sérii hlaviček a nedůrazných zákroků našeho brankáře jsme dostali gól na 3:1,“ uvedl trenér Králova Dvora, který doplnil, že poté se již hosté k ničemu nezmohli. „Soupeř vyhrál spravedlivě. Výsledek si zasloužili, měli i více příležitostí. Například šli čtyři na jednoho a přestřelili,“ podotkl Kučera.

A jak hodnotil utkání trenér domácího Liberce B Jaroslav Vodička? „Za první jarní vítězství jsem strašně rád. Celý zápas jsme měli pod kontrolou, škoda zbytečně obdržené branky, tu jsme neměli dostat. Naštěstí jsme rychle ve druhé půli přidali třetí gól a další jsme mohli vstřelit z rychlých protiútoků, bohužel se žádný neujal. Králův Dvůr hrozil hlavně ze standardek, ale pohlídali jsme si to,“ zmínil Vodička.

Cábelíci hráli prvních pět jarních mistrovských střetnutí s ligovými béčky a celkem si připsali pět bodů. „Je to rozhodně málo. Kdybychom zvládli zápas s Plzní, tak bychom mohli být spokojení,“ poznamenal trenér Kučera, který doplnil, že nyní čeká králodvorské hráče těžká série a také anglický týden. O nadcházejícím víkendu přivítají cábelíci na své půdě třetí Písek, ve středu pak jedou na horkou půdu Hlavice šesté Hlavice a o následném víkendu pak jedou do Pardubic. Tedy na hřiště pátého celku tabulky.