Již v neděli odpoledne a v podvečer stihli hráči trénink a večerní posilování. „V pondělí jsme trénovali čtyřfázově. V následných dnech byli kluci dost unavení, tak jsem jim to dal jen třikrát,“ uvedl trenér Lacina.

Tréninkový program hráčům začínal již před snídaní. Poté je čekal dopolední dvouhodinový trénink, při kterém přišly na řadu neoblíbené běžky, posilování, výběhy, ale také různá zpestření. „Hráli jsme různé hry, například ragby,“ podotkl trenér Lacina. Po obědě pak hráče čekala další dvouhodinová příprava. „Někdy jsme zvolili delší trasu na běžkách,“ dodal Lacina.

V úterý a ve středu pak již na hráče čekalo „jen“ třífázové trénování. „Večerní posilování jsem zrušil, kluci toho měli dost,“ uvedl berounský trenér, který si celé soustředění pochvaloval. „Jsem spokojen, kluci to vzali vážně a makali. Navíc se dali dohromady a udělali jsme partu,“ dodal trenér Lacina, který celkově označil soustředění hodně kladně. V sobotu čekal berounské fotbalisty přípravný zápas s dorostem Kladna.

Beroun – Kladno dor. 2:2

Fotbal, přípravné utkání

Berounský kádr stále trápí několik zranění. „Chybí Petráš, Vlček, Michal Novák. Sestava se teprve tvoří,“ uvedl trenér Vladimír Lacina, který dodal, že v utkání s kladenským dorostem nastoupila řada hráčů z lavičky. I v oslabení Beroun podal dobrý výkon. „Utkání jsme odehráli poměrně slušně,“ podotkl Lacina.

V zápase se střídalo hokejovým způsobem. „Mladíci z Kladna jsou dost běhaví a navíc se střídali, takže udržovali dost vysoké tempo hry. My jsme s tím ale neměli větší problém, i když jsme střídali až dvacet minut před koncem,“ uvedl trenér Lacina.

Utkání bylo v prvním poločase ve všech směrech vyrovnané. Šance byly k vidění na obou stranách, ale žádná nepatřila do kategorie vyložených. „Oni si to dost strkali, my jsme si na ně zkušeností počkali,“ podotkl Lacina.

Skóre se změnilo až po změně stran. Českého Lva – Union poslal do vedení Grajcar, domácí ale dokázali dvěma brankami stav zápasu otočit. Pět minut před koncem utkání zajistil Berounu remízu Kabát – 2:2. „Ve druhém poločase bylo na obou stranách více šancí. Bylo to opět poměrně vyrovnané, i když musím objektivně přiznat, že posledních patnáct minut nás přitlačili,“ uvedl trenér Lacina, který dodal, že se zápasem je spokojen. Další přípravný zápas sehraje Český Lev – Union Beroun ve středu od 18.30 hodin, kdy se střetne se Zličínem.

ČLU Beroun: Csekei – Vopěnka, Smetana, Lehovič (Zapletal), Přibyl, Grajcar, Fujdiar, Šíma Michal (Kabát), Choc, Novák L., Horel.