Beroun – Úvaly 1:0

Berounská sestava nedoznala od minulého zápasu téměř žádných změn. „Nastoupili jsme jako proti Černolicím mimo Vopěnky, který nikomu nic neřekl a neočekávaně odjel na dovolenou do Turecka. S tím jsme měli trochu problém. Nakonec to odkopal dorostenec Martin Šíma, který se s tím vypořádal vcelku slušně,“ popsal jedinou změnu v sestavě trenér Lacina.

Berounští vstoupili do utkání s jasným cílem neinkasovat. „Chtěli jsme hrát vzadu na nulu a to se nám nakonec podařilo,“ uvedl berounský trenér, který popsal i další taktické pokyny. „Chtěli jsme být aktivnější dopředu. Soupeře jsme bránili od půle, zahušťovali jsme střed zálohy,“ nastínil Vladimír Lacina, který dodal, že berounští své soupeře až na pár výjimek dokonale eliminovali. „Soupeře jsme nepustili do žádné vyložené šance, i když pár střel měli. Ke konci zápasu nás trochu zatlačili, ale tak to je v každém zápase,“ dodal Lacina.

Berounští byli v prvním poločasu viditelně aktivnější. „Tlačili jsme se do vápna, chtěli jsme dát gól,“ uvedl trenér a brankář v jedné osobě. Šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Při té první odcentroval Marek Horel z trestného kopu přesně na zcela volného Michala Nováka. Gól z toho ale nebyl. „Řekl bych, že se možná trochu zalekl, že se to před ním objevilo, protože mu míč spadl přímo na nohu a jen lehoučkou placírkou to dal těsně vedle gólmana. Ale pro něj to bylo jednoduché chytit, střela byla slaboučká,“ popsal první stoprocentní šanci trenér Lacina. Po chvilce se situace opakovala. Tentokrát zatáhl Lukáš Novák míč po straně a následně odcentroval na volného Marka Horela. „Byl tam sám, asi se toho ale také zalekl, padlo mu to na nohu, ale brankáře nepřekonal,“ popisoval další šanci Lacina. Gólu se nakonec Berounští dočkali po půlhodině hry. Při trestném kopu se snažil domácí útočník Michal Novák zakončit hlavou, jenže byl soupeřem stažen a rozhodčí Glogar nařídil pokutový kop. K míči se postavil Roman Grajcar a s přehledem poslal domácí do vedení – 1:0. „Pak jsme hru vcelku uklidnili a poločas dohráli v pohodě,“ nastínil Lacina, který dodal, že do druhé půle šli Berounští se stejnou taktikou, jako do té první. „Snažili jsme se dát druhý gol, to se nám nepodařilo, ale 1:0 jsme uhráli. Druhý poločas jsme odehráli vyrovnaně,“ podotkl trenér Lacina, který dodal, že v závěru utkání byl soupeř aktivnější, ale do šance se nedostal.

Branka: Grajcar z PK. Poločas: 1:0. Rozhodčí: Glogar. Diváků: 100.

Beroun: Lacina – Choc, Frajer, Petráš, Smetana, Novák L., Novák Mil., Šíma Mar., Grajcar, Horel, Michal Novák.