Beroun - Lhota 5:3

Fotbal, příprava

Domácí hráči začali náporem, ze kterého ale kromě několika standardek nic nevytěžili. Zajímavý moment přišel až na konci první desetiminutovky, kdy po faulu na pronikajícího útočníka Lhoty nařídil rozhodčí Prokeš pokutový kop. Berounský brankář Hosnédl se ale vyznamenal a penaltu vyrazil. Po chvilce poprvé výrazněji zahrozili domácí. Lukáš Novák zatáhl míč po pravé straně a následně jej předložil zcela volnému Horelovi, který ale nechal vyniknout brankáře Šimka. V 15. minutě se již Beroun mohl radovat. Centr z rohu poslal Choc z malého vápna patičkou pod břevno - 1:0. Neuběhly ani dvě minuty a bylo to již 2:0. Na střelu Michala Nováka z hranice šestnáctky si sice gólman Lhoty sáhl, její cestě do sítě ale nezabránil. Zhruba od dvacáté minuty domácí mužstvo změnilo taktiku. Místo napadání se Beroun soustředil na obranu od poloviny hřiště a hosté se dostali více do hry. Ve 22. minutě Lhota snížila, když po hrubce Vopěnky a Choce při standardce dotlačili hosté míč za brankovou čáru - 2:1. V následných minutách berounská obrana předvedla několik dalších hrubek, které ale hosté při dvou vyložených šancích nepotrestali. Ve 41. minutě pak přišel třetí gól domácích. Parádně se z voleje trefil do šibenice Krůta - 3:1. V samém závěru prvního poločasu mohl přidat čtvrtou branku Michal Novák, ale Šimek vytáhl z rukávu skvělý zákrok.

Po změně stran se na další gól nečekalo dlouho. Již ve 47. minutě dostal Michal Novák míč za obranu a v těchto situacích se berounský ostrostřelec nemýlí - 4:1. Po chvilce mohl skórovat i Horel, který ale z vyložené pozice trefil jen brankáře. A tak udeřilo na druhé straně. Nejprve hosté doslova vyškolili zajímavou kombinací berounskou obranu a v 66. minutě po další využité standardce Lhota dokonce snížila na 4:3. To byl signál pro domácí hráče, že musí opět zapnout na plné obrátky. Závěrečných dvacet minut se hrálo za velké převahy domácích. Hosté často zachraňovali situaci jen odkopem míče na polovinu hřiště. V závěrečné desetiminutovce zachránilo Lhotu při trestných kopech Michala Nováka a Lukáše Nováka dvakrát břevno, proti další šanci Michala Nováka navíc skvěle zakročil brankář Šimek. Beroun nakonec korunoval svou převahu pátým gólem. V 87. minutě po parádním centru Lukáše Nováka se míč odrazil od Vopěnky za záda bezmocného brankáře Lhoty - 5:3.

Beroun: Hosnédl - Choc, Vopěnka, Petráš, Lehovič, Šíma, Novák Miloš, Fujdiar, Novák Lukáš, Horel, Novák Michal. Střídali: Krůta, Csekei, Kabát, Frajer, Urban.

"Byla to naše poslední příprava před mistrovským utkáním. My jsme šli na soupeře s taktikou presinkového nátlaku. To jsme si zkusili asi dvacet minut, což se nám dařilo. Soupeře jsme nepustili do hry. Pak jsme od toho upustili, zkusili jsme si bránit od poloviny hřiště a zhušťovat prostor. Soupeř se pak dostal posledních dvacet minut první půle trochu do hry, jinak s první půli vcelku spokojenost. Do šancí jsme se dostávali, poté jsme sice měli okénka a hluchá místa v obraně, na čemž budeme muset ještě v týdnu zapracovat. Druhou půli jsme začali opět bránit soupeře od půlky a útoky jsme zakládali spíše kombinačně. Dostávali jsme se do šancí, ale soupeř nám následně dával góly ze standardek. To nám dneska dělalo problémy, na tom budeme ještě s mančaftem zapracovat. Jinak s předvedenou hrou vcelku spokojenost," uvedl po utkání berounský trenér Vladimír Lacina