Nové Strašecí - Beroun 2:4

Berounský celek odjížděl na půdu posledního Nového Strašecí s jasným cílem vybojovat alespoň bod. „Byli jsme si vědomi toho, že nemají ani bod a budou chtít za každou cenu vyhrát,“ uvedl berounský trenér Vladimír Lacina, který nasadil do hry pět záložníků a jediného útočníka. „Chtěli jsme hrát zezadu s tím, že nesmíme dopustit, aby šli domácí do vedení,“ podotkl trenér Lacina, který dodal, že vedení by domácí zcela jistě nakoplo.

Domácí vstoupili do zápasu lépe. Nové Strašecí mohlo jít do vedení hned v první minutě, kdy uklouzl obránce Smetana a domácí útočník se ocitl tváří v tvář brankáři Lacinovi. Šanci ale neproměnil. „Pak nás trochu zatlačili, měli dvě velké šance, které nedali,“ podotkl trenér a brankář v jedné osobě. Po jednom ze závarů před berounskou brankou hosté podnikli rychlý protiútok a výsledkem byl vedoucí gól. „Lukáš Novák tam naběhl ze středu hřiště, udělal brankáři kličku a zakončil do prázdné branky,“ popsal gólovou situaci ze 12. minuty trenér Lacina. S postupem času ovšem domácí převzali herní iniciativu. „Oni nás ke konci prvního poločasu zatlačili a ze dvou akcí, kdy jsme udělali obrovské hrubky, skórovali,“ nastínil vývoj prvního poločasu Lacina. Nejprve se ve 30. minutě trefil zkušený Havel, který se po centru prosadil střelou k tyči – 1:1. Tento stav nevydržel dlouho. „O pět minut později jsme špatně odkopli míč po rohu. Pavel Choc nastřelil jejich hráče, odrazilo se to ke Kudelovi, který se trefil přesně k tyči,“ popsal druhý gól domácích trenér Lacina, který podotkl že Nové Strašecí bylo rázem na koni.

„Do druhé půle jsme šli s tím, že musíme vyrovnat a být aktivnější, ale ne za cenu, že to budeme otevírat,“ uvedl trenér Lacina. To již na hřišti nebyl zraněný Marek Horel. „Dostal loktem, musel střídat,“ prozradil důvod střídání Lacina. Hned první minuta druhého poločasu přinesla hostům pořádné komplikace. Domácí hráč totiž vypíchl hostům míč a následně jej stáhl obránce Smetana, který uviděl druhou žlutou kartu a musel předčasně do kabin. „Říkali jsme si, že se zápasem těžko něco uděláme,“ nastínil Lacina.

Domácí hráči byli v úvodu druhé půle aktivnější. Dostali se také do dvou šancí, ale v zakončení neuspěli. Hosty vyloučení nesložilo, ale naopak se Berounští semkli a podali skvělý výkon. „Kluky musím pochválit, druhou půli jsme o deseti podali výborný výkon jak takticky, tak po týmové stránce. Všichni táhli za jeden provaz a hráli týmově,“ chválil své spoluhráče trenér Lacina

Patnáct minut před koncem utkání se hosté dočkali odměny. Roman Grajcar našel z trestného kopu volného Vopěnku, který hlavou zakončil podél domácího brankáře a vyrovnal tak na 2:2. O pět minut později dokonce Martin Šíma strhl vedení na stranu hostů. „Proháčkoval se tam a po krásné narážečce šel sám na branku a střelou podél gólmana upravil na 3:2,“ popsal branku Lacina. V 85. minutě ještě hosté pojistili své vedení. „Grajcar výborně rozehrál a Lukáš Novák zprava vnikl do vápna a střelou přes celkou branku rozhodl,“ uvedl Vladimír Lacina, který dodal, že toto vítězství nyní musí Berounští potvrdit na domácí půdě.

Branky: Havel, Kudela – L. Novák 2, Šíma, Vopěnka. Rozhodčí: Novotný. ČK: Smetana (Beroun). Diváků: 200. Poločas: 2:1.

Beroun: Lacina - Frajer, Novák Mil. (Přibyl), Choc, Smetana - Horel (Vopěnka), Šíma Mar. Novák L., Červenka - Grajcar - Novák Mich.