Drozdov – Osov 4:0

Domácí sice měli od začátku navrch, ale hosté si brzy vypracovali dvě brankové příležitosti. Při první Plicka nepřesně zblízka zakončil a po chvíli Chvojka rovněž neuspěl. Poté se již začala nad hosty stahovat mračna, ale územní převaha Drozdova byla k ničemu. Váhání se zakončením a nepřesnost držely dlouho stav 0:0. Teprve ve 28. minutě se diváci dočkali pro hosty smolného gólu, když po střele Opatrného teč obránce překvapila brankáře Valkouna a skončila v brance. O dvě minuty později předvedl Drozdov nejhezčí akci zápasu, když domácí kombinací na jeden dotek připravili Sládkovi šanci, která nešla zahodit – 2:0. I přes řadu dalších šancí se Drozdov do půle neprosadil, na čemž měl podíl i výborně chytající brankář Valkoun. Po změně stran se hrálo převážně na branku Osova, ale domácí pokračovali ve střelecké mizérii. Hosté se k ohrožení domácí branky dostávali jen nahodile. V 65. minutě zvýšil na 3:0 Vodička a po chvíli tentýž hráč ještě nastřelil tyč. Na brankové konstrukci skončila poté i střela Sládka. V 83. minutě dal výsledku konečnou podobu Hatina, který se protáhl obranou a prostřelil brankáře.

Branky: Opatrný, Sládek T., Vodička, Hatina. ŽK: Sládek P. – Kocman. Rozhodčí: Koza. Diváci: 50. Poločas: 2:0.

Drozdov: Lisý – Palek Š., Sládek P. (Hrbek), Křivánek (Hatina), Palek F., Kuška R., Mantlík, Palek, Vodička, Sládek T., Opatrný.

Osov: Valkoun – Curik, Kocman, Procházka, Zámostný (Hájek M.), Routa, Chvojka, Plicka, Bábíček, Jánský, Hájek E. (Zbuzek).

Hráli jsme dobře, uvedl trenér Šubrt

Po fotbalovém utkání Drozdova s Osovem jsme vyzpovídali oba trenéry. Ti se shodli na tom, že domácí měli v zápase jasně navrch a zaslouženě zvítězili.
První se slova ujal trenér domácího Drozdova. „Myslím, že to bylo jednoznačné utkání. Hráli jsme dobře kombinačně, gólů ale mohlo být mnohem více, dali jsme ještě tři tyče,“ uvedl trenér Drozdova Šubrt, který byl po utkání viditelně spokojen. „Dnes mužstvo celkově zahrálo dobře,“ poznamenal trenér Šubrt, který dodal, že utkání se hrálo v duchu fair play bez záludných zákroků.

Trenér Osova Kocman těžko hledal po utkání slova. „Soupeře jsme nedokázali pokrýt. Oni byli rychlejší, prostě nás kombinačně přehrávali,“ uvedl trenér Osova, který v zápase postrádal několik stabilních hráčů. „Máme řadu zraněných a ti ostatní výkonostně na kvalitního soupeře prostě neměli,“ podotkl trenér Kocman, který viděl mezi oběma celky značné rozdíly. „Domácí mají natrénováno mnohem více než my, zřejmě usilují o postup. My hrajeme, na co máme, takže pro mne žádné velké překvapení. S porážkou jsme počítali. Snad po uzdravení řady hráčů se dostaví zlepšení,“ dodal trenér Kocman.

Viktor Pavlis