Beroun se o body podělil s Dobříší

Beroun/ V úvodním jarním kole remizovali fotbalisté Českého Lva - Unionu Beroun na domácí půdě s poslední Dobříší 1:1. Domácí za celý zápas téměř nevystřelili na branku a celkově zůstali hodně za očekáváním. Naopak Dobříš s řadou dorostenců v sestavě podala sympatický výkon.

15.3.2008

V úvodním jarním mistrovském utkání Beroun remizoval s Dobříší 1:1Foto: DENÍK/Jan Vildmon

Beroun - Dobříš 1:1

Fotbal, krajský přebor

Domácí sice hned v první minutě prověřili brankáře Jechorta, ale celkově byli v první půli horším mužstvem. Hosté, i když nastoupili se šesti dorostenci působili celkově lepším dojmem. První zajímavý moment přišel ve 13. minutě, kdy si Petráš nerozuměl s brankářem Hosnédlem a nadělal mu hlavičkou nemalé problémy. Ještě více vzruchu přinesla 17. minuta. Berounský brankář vyrazil centr jen k Suchanovi, který neváhal a vystřelil do odkryté branky. Jenže dobříšský kapitán Karas, stojící v ofsajdu, netakticky míč směřující do branky tečoval a gól nemohl být uznán. Domácí se dostali do náznaku šance o minutu později. To již na hřišti nebyl zraněný Horel, který musel za zápasu odstoupit. Po centru Petráše v dobré prozici Michal Novák promáchl. Od tohoto momentu se hrálo převážně mezi oběma šestnáctkami téměř bez šancí. Optickou převahu měli hosté, kteří ji ale nedokázali nijak zužitkovat. Za zmínku z první půle snad stojí jen dva trestné kopy v podání dobříšského Pince, se kterými si poradil Hosnédl.

Druhá půle byla zajímavější. Již ve 46. minutě prověřil Hosnédla pěknou střelou z úhlu Pinc, skóre se ale neměnilo. Velký vzruch přinesla 49. minuta. Po rohu domácích vznikla v šestnáctce nepřehledná situace, na jejímž konci po pádu Petráše rozhodčí pískl a ukázal na značku pokutového kopu. K míči se postavil Michal Novák a nekompromisně jej poslal pod břevno - 1:0. Ani gól ale změnu příliš nepřinesl. Hra byla poměrně vyrovnaná. Hrálo se mezi oběma šestnáctkami téměř bez šancí. Zajímavější momenty přišly až kolem osmdesáté minuty. Nejprve vystřelil z dálky Pinc, před berounským brankářem míč skončil a Hosnédl měl plné ruce práce, aby jej nakonec chytil. V 82. minutě se hosté dočkali zaslouženého vyrovnání. Suchan zatáhl míč po levém křídle, nacentroval před branku a z hranice malého vápna důrazný Modlík poslal míč nechytatelně pod břevno - 1:1. Závěrečné minuty již žádné drama nenabídly a tak si oba celky rozdělily po bodu.

Branky: 50. Novák Michal z pen. - 82. Modlík. Rozhodčí: Brejník - Berovič, Kudrna. ŽK: Novák L. - Šteffen, Liška, Zbíral. Diváků: 200. Poločas: 0:0.

ČLU Beroun: Hosnédl - Vopěnka, Lehovič, Petráš, Fujdiar, Šíma, Novák L., Horel (19. Krůta, 90. Bialek), Přibyl, Novák Michal, Novák Miloš.

Dobříš: Jechort - Šebek (87. Weber), Šteffen, Bártl, Zbíral, Liška (47. Procházka), Šimonovský, Pinc, Řechka, Karas (54. Modlík), Suchan.

Autor: Jan Vildmon

15.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

14

Za nástup k policii dostanete náborový příspěvek 150 tisíc korun

Fotbalisté obdarovali Kliniku dětské hematologie a onkologie.
6

OBRAZEM: Fotbalisté opět pomáhali

Hořovicko mělo přípravný trojboj, Cábelíci zvítězili

Berounsko – Hodně fotbalových týmů už začalo přípravu na jarní část soutěží. Některé hrají přípravné zápasy. Nejinak je tomu u celků hrajících soutěže v rámci Čech. Králův Dvůr i Hořovicko hrají pražský zimní turnaj Memoriál Jiřího Kolína. Divizní celek si pak fotbalu o víkendu hodně užil, když odehrál hned tři zápasy. Pojďme tedy postupně časově, jak byla utkání odehrána.

Kupková má dvě stříbra

Beroun – V přetlakové hale v Praze na Strahově se bojovalo o tituly krajských přeborníků v atletice.

Hod vánočním stromkem a stovky maličkých běžkařů: prohlédněte si videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 20. až 21. ledna 2018.

Kdo je Řepkou okresu? I na to se budeme ptát rozhodčích

Střední Čechy /ANKETA/ – Mnohdy kritizovaní, zatracovaní, mnohdy dokonce nenávidění. Někdy i fyzicky napadení. Jenže bez nich to jde hodně ztuha. Rozhodčí. Byť je tahle funkce i v nejnižším fotbale honorována, je jich velký nedostatek. Právě tématu okresních fotbalových rozhodčích se středočeské vydání Deníku bude v nadcházejících sedmi týdnech věnovat.