Nečekaný postup Králova Dvora do ČFL byl asi i pro vás příjemným překvapením, že?

Když budu upřímný, tak už jsem v postup nevěřil. Ale myslím si, že postup, i když ze druhého místa, jsme si zasloužili, takže naše celoroční úsilí i přes některé zakolísání přineslo postupový úspěch.

Postup ale přinesl také řadu starostí, jak to bude s kádrem mužstva. Říká se, že odchází Podzemský, skončil brankář Mojžíš. Přece jen ČFL je kvalitnější soutěž než divize. O kolik hráčů bude potřeba posílit mužstvo?

To je spíše otázka pro trenéra, ale co se týče Podzemského, tak podle mě zůstane. Bude spolupracovat s trenérem, ale to neznamená, že když bude potřeba, že nenastoupí. Co se týče brankáře Mojžíše, to byl kvalitní brankář, ale bohužel končí. Ale i on je nahraditelný.

Co říkáte rozlosování nové sezony?

V prvním kole jedeme do Karlových Varů, ve druhém kole bychom měli mít doma Letohrad. Ale o kvalitní soupeře tam jistě nebude nouze, například Slavie B, Liberec B a podobně.

Již před několika dny se nechal trenér Kučera slyšet, že pravděpodobně u mužstva skončí. Nečekaným postupem se asi rozhodl jinak, jak to tedy je?

Postup do třetí ligy jeho rozhodnutí mění, zůstává u mužstva, je to pro něj nová motivace, zrovna tak, jako pro nás hráče. Myslím, že dobré spolupráci mezi hráči a trenérem nic nebrání. Nechce se mi věřit, že by odešel, když se sám výrazně podílel na našem úspěchu.

Kdy začnete s přípravou a přípravnými zápasy?

Příprava začíná o druhém víkendu v červenci. Myslím, že prvním přípravným utkáním bude pohárový zápas na Motorletu. V případě vítězství bychom narazili na prvoligovou Bohemku. O dalších utkáních bude veřejnost včas informována.

Tréninkový proces jistě bude vyžadovat větší náročnost. Jak se s tím chcete vyrovnat?

Všichni hráči si musí uvědomit, že to bude náročnější soutěž a podle toho se musíme přizpůsobit. Kdyby tomu mělo být jinak, tak bychom asi neuspěli a to rozhodně nikdo nechce.

Berounský region si jistě ČFL zaslouží, teď jde jen o to, aby to nebylo jen na rok. Pomoct by měli i příznivci, co byste jim chtěl vzkázat?

Především je pozvat na naše utkání, a aby byli naším, jak se říká, dvanáctým hráčem, to by nám hodně pomohlo. Jistě bude záležet i na našich výsledcích a od těch se bude zřejmě odvíjet i návštěvnost.

Nečekaný postup vyvolal hodně ohlasů veřejnosti, jak na to reaguje?

Najde se i řada těch, kteří mi říkají, že tam jdeme na rok a podobně. Já s tím ale nesouhlasím, protože řada mužstev, se kterými jsme dříve úspěšně hráli, jako Plzeň B, Vlašim, Vyšehrad nebo Sezimovo Ústí postoupila do třetí ligy a vedou si zde velmi dobře. O tom svědčí i například Sezimovo Ústí, které letos skončilo tuším na druhém místě. I my bychom rádi navázali na dřívější úspěchy Králova Dvora, který to dotáhl až do druhé ligy, ale reorganizací soutěže o ni přišel.

Jaké umístění by vás uspokojilo a kdy budete hrát?

Především chceme na podzim uhrát přijatelný počet bodů, abychom do jara nešli namočeni sestupem a dokázali si zajistit s předstihem třetí ligu i pro příští sezonu. O to budeme usilovat především a věřím, že se nám to společným úsilím podaří. Hrací dny zřejmě opět budou neděle. Na to už jsme si zvykli a docela nám to vyhovuje.