Hořovice B – Stašov 0:3

Velký favorit utkání Stašov si přijel do Bzové pro vítězství a jen díky výbornému výkonu v prvním poločase se mu podařilo zajistit si tři body. Velkou předností Stašova byla v prvním poločase rychlost, a když hosté přidali dobrou kombinaci, přišly i gólové šance. V 8. a 12. minutě se hosté dvěma rychlými góly PAnochy a Tomáše Eichenmanna dostali do dvoubrankového vedení. Domácí v průběhu poločasu doplnili sestavu o Zajíce a Kroupu. Obraz hry se ale nezměnil. Hosté ještě do přestávky nastřelili dvakrát tyč a řadu dalších šancí neproměnili. Domácí zahrozili až ve 33. minutě Kroupou a ve 40. minutě se pak dostal do úniku Bartoš, ale ani jedna šance Hořovic gólem neskončila.

Po změně stran mohl zvýšit Voráček, své sólo ale neproměnil. Od šedesáté minuty začali domácí hráči hosty přehrávat. Hořovice si vytvořily celou řadu šancí, které ale zůstaly nevyužity. Pliml hlavičkoval těsně nad branku, dvě šance zazdil Reiser a střela Bartoše orazítkovala tyč. Ani akce Šťastného nepřinesla domácím kýžený gól. V závěru utkání pak převzali otěže opět hosté, Eichenmann ale z bezprostřední blízkosti branku netrefil a následná střela Stašova skončila na břevně. V 85. minutě zvýšil na konečných 3:0 po hrubce brankáře Kebrleho, který neudržel míč, Milan Eichenmann. Stašov si za výkon z první půle vítězství zasloužil. Domácí sice ve druhé půli zlepšenou hrou hosty zaskočili, ale střelecký mizérie jim neumožnila výsledek otočit.

Hořovice B: Kebrle – Pliml, Fruhauf, Veverka, Bartoš, Chlustina, Kuška R., Šťastný, Zajíc, Kroupa, Kaiser.

Stašov: Sojka – Višín, Šabat, Carvan, Plocek, Eichenmann T., Vorášek, Sudík (Doležal), Vávra (Kučera), Panocha (Huml), Eichenmann M.

Soupeř byl hratelný, uvedl trenér Frühauf

Po utkání okresního přeboru jsme vyzpovídali krátce trenéra hořovického béčka Jaroslava Frühaufa. „Začali jsme v devíti, to byla škoda. Nejde do nekonečna omlouvat absenci hráčů. Snad je překážkou zaměstnání, ale také nezodpovědnost, to nám dělá problémy snad u každého utkání,“ uvedl trenér Frühauf, který si myslí, že pokud by hráli od začátku domácí v plném počtu, mohli pomýšlet na bodový zisk. „Soupeř byl hratelný, zvláště ve druhé půli jsme ho přehrávali, ale bohužel jsme nedali góly,“ podotkl trenér hořovického béčka. „Soupeř toho sice také hodně spálil, ale v závěru se mu po hrubce brankáře podařilo zvýšit,“ dodal Frühauf, který se obává, že problémy se sestavou budou hořovické béčko provázet i ve zbývajících utkáních letošní sezony. „Podle dostupných informací se po skončení sezony Hořovice B rozpustí. Někteří hráči přejdou do Březové, do nově vznikajícího oddílu,“ dodal trenér Frühauf.