Hořovicko – Tachov 1:2

Domácí začali skvěle a hned v úvodu zahrozili Veinlich se Zámečkem. Ve 2. minutě pak byl faulován na hranici velkého vápna Čihař a Zámeček tvrdou ranou přes zeď otevřel skóre – 1:0. V následných minutách zahrozili Čihař s Nesnídalem, skóre se ale tentokrát neměnilo. V 11. minutě přišla první vážnější akce hostů, při které neuspěl Malý. V 18. minutě si poprvé sáhl na míč Slováček, který kryl tvrdou ránu Machače. Ve 21. minutě mohli domácí pojistit vedení, když se dostal odražený míč k Zámečkovi, který levačkou zamířil těsně vedle hostující branky. „To mě hodně mrzí, mohl to být gól a vedli bychom o dva góly,“ rmoutil se po zápase levý bek Hořovicka. Pak přišlo varování od pohyblivého Tachova, kdy střílel Malý těsně nad domácí branku. Ve 24. minutě již hosté udeřili. To si narazili Rulf s Čížkem, k míči se prodral Malý a ze dvaceti metrů polovysokou střelou vyrovnal – 1:1. O čtyři minuty později se nedohodli domácí stopeři, Machač se dostal do šance, ale nenaložil s ní dobře. Ve 34. minutě pak Slováček zneškodnil tutovku Čížkovi a vzápětí se domácí gólman musel vyšponovat při hlavičce stejného hráče. Z hostů v této fázi hry vyzařovala radost z jejich pohybu, naopak domácí jakoby vypadli z tempa. Přesto se Hořovicko vypjalo v závěru poločasu k náporu, jenže Číhař s Nesnídalem v pokutovém území hostů neuspěli a v úplném závěru kryl Makó ránu Votavy.

Hned v úvodu druhé půle zahrozili hosté, jenže Rulf neměl dobrou koncovku. V 62. minutě přišlo velké zaváhání domácí obrany, jenže Rulf byl tak rychlý, že se dostal do ofsajdu. Tento pohyblivý útočník Tachova připravil vzápětí další příležitost pro Habarta, jehož střelu nadvakrát Slováček pokryl. Na druhé straně přišla velká příležitost domácích, když si na centr Zámečka naskočil Štěch, ale hlavou brankáře nepřekonal. Hořovicko se snažilo o vytvoření převahy, ale to byla voda na mlýn Tachova, který podnikal nebezpečné výpady. V 73. minutě zatáhl míč Čížek, jeho centr dal Braun hlavou nad břevno. Další únik Habarta hasil na poslední chvíli Kaufman, který vyslal ihned do protiútoku Veinlicha, ten však neproměnil. V 76. minutě přišel závar ve vápně hostů, jenže Číhař se netrefil ideálně a do odkryté branky nezamířil přesně hlavou Kovařík. Po chvíli vyslal Větrovský kupředu Číhaře, který upaloval sám na brankáře, jenže si míč moc předkopl, což Makó včas vystihl. Sedm minut před koncem pohrdl vyloženou šancí hostující Malý, jenže v 85. minutě přišel odkop Štěcha pouze do protihráče, míč se odrazil k osamocenému Čížkovi, který přihrál na desítku Malému, jenž si míč v klidu připravil a proměnil – 1:2. Závěrečný nápor domácích k vyrovnání nevedl, největší příležitost měl střídající Ábel, který po centru hlavou zamířil vedle hostující branky. Tachov si tak odvezl nečekaně tři body.

Branky: 2. Zámeček – 24. a 85. Malý. Rozhodčí: Šimek – Hock, Novotný. ŽK: Lancz, Zámeček - Malý, Braun, Hutta. Poločas: 1:1. Diváků: 270.

FK Hořovicko: Slováček – Kovařík (86. Redžič) , Kaufman, Štěch, Zámeček – Nademlejnský, Votava, Nesnídal (75. Ábel), Lancz (55. Větrovský) – Číhař, Veinlich.