Jak dlouho se hraje hokej v Hořovicích?

Přibližně 85 let. První zmínky o hokeji v Hořovicích jsou z roku 1920.

Kdo je současným trenérem hořovického áčka?

A mužstvo trénuje společně se mnou Dalibor Švec. Já zároveň zastávám i pozici vedoucího mužstva.

Kteří hráči tvoří kádr A mužstva?

Máme brankáře Petra Šlejhara a Romana Liprta. Do obrany nastupují Tomáš Krásl, Stanislav Kejzlar, Jiří Skryja, Roman Stros, Dalibor Švec. V útoku hrají Tomáš Daněk, Lukáš Vinkl, Aleš Švec, Pavel Kasík, Václav Sládek, Martin Hoch, David Lébr, Robert Dyrynek, Pavel Holzhammer, Roman Havlíček a David Šťastný.

Kteří z mladých hráčů si v uplynulé sezoně vedli dobře?

V A mužstvu bodovalo celkem šestnáct hráčů. Nejlépe si v kanadském bodování vedl z útočníků Václav Sládek, na druhém místě skončil Tomáš Daněk a třetí byl Pavel Kasík. Z obránců si vedl nejlépe Stanislav Kejzlar.

Která utkání byla pro Hořovice nejtěžší?

Nejtěžší a zároveň z mého pohledu nejhokejovější byly oba zápasy proti příbramskému áčku. Mužstvo Lán bylo hodně silným soupeřem na domácím ledě, kde mají velkou podporu diváků a rozhodčích. Dále pak mezi nejtěžší utkání patřilo první střetnutí se Žebrákem, kde jsme hrubě podcenili dvě třetiny a ve třetí třetině jsme to již nezvládli a Žebrák vyhrál 3:2. Žebráčtí předvedli v tomto utkání úžasný bojovný výkon, takže jejich výhra byla zasloužená.

Mohl byste přiblížit chod mužstva?

Hořovické A mužstvo je složeno z hráčů, kteří v mládí startovali za ligová žákovská a dorostenecká družstva. Několik hráčů si také vyzkoušelo 1. a 2. ligu mezi muži, například gólman Petr Šlejhar má odchytané i extraligové utkání za Kladno. Hořovické mužstvo je složeno z hráčů narozených mezi roky 1972 a 1988. Tým se schází mimo soutěž jednou týdně, a to na zimním stadionu v Berouně, kde od srpna do dubna trénuje. V soutěžním období a hlavně, když je ledová plocha v Hořovicích, se scházíme třikrát až čtyřikrát týdně.

V meziokresním přeboru jste nečekaně vybojovali první místo…

V letošní sezoně se nám po dlouhé době podařilo vyhrát meziokresní přebor mužů. Nikdo nám před sezonou nedával šanci, neboť mužstvo vždy končilo na konci tabulky okresního přeboru. Dali jsme dohromady kvalitní mužstvo, které pravidelně trénovalo, jak už jsem uvedl na zimních stadionech v Berouně a v Hořovicích. Vzhledem k tomu, že se nám tento výsledek podařil, máme možnost hrát o stupeň výš – krajskou soutěž, která je již velice kvalitní soutěží.

Takže budete chtít hrát krajskou soutěž?

Naší prioritou pro příští sezonu je sehnat finanční prostředky pro účast A mužstva v krajské soutěži. Dále bychom chtěli přihlásit do soutěže meziokresního přeboru i tým dorostenců.

Mohl byste přiblížit i situaci hořovických žáků?

Hořovičtí žáci v období, kdy funguje ledová plocha v Hořovicích, trénují třikrát až čtyřikrát v týdnu. Trenéry týmu jsou Martin Žemlička a Lukáš Kučera, vedoucím mužstva je Jiří Matějíček. Mužstvo žáků obsadilo v letošní sezoně v meziokresním přeboru druhé místo. Přípravku v Hořovicích vedu já a Roman Major. Jedná se o chlapce ve věku od pěti do devíti let, kteří trénují po celý rok na zimním stadionu v Příbrami, za kterou nastupují v kategoriích 1. – 4. tříd.

Hořovický zimní stadion údajně čeká rekonstrukce. Můžete prozradit podrobnosti?

Po letech půstu se snad hořovickému hokeji blýská na lepší časy. Na novou sezonu se bude připravovat i hořovický zimní stadion. Především máme v plánu kompletně vyměnit mantinely, na kterém se brigádně budou podílet i hráči oddílu. Velkým snem je hokejová hala v Hořovicích, která je však během na dlouhou trať, zvláště v dnešní ekonomické situaci. Sponzoři sami nepřijdou a město Hořovice má spoustu dalších plánovaných akcí, jako například oprava plaveckého bazénu, sportovní haly, komunikací, školy ap.

Podporuje město Hořovice hokejový oddíl?

Současnému vedení hořovické radnice musíme poděkovat za podporu. Všechny kategorie hořovického hokeje reprezentují nejen oddíl ledního hokeje, ale zároveň i město Hořovice, o kterém se v souvislosti s výše uvedenými údaji opět začíná hovořit.

Na závěr bych chtěl ještě poděkovat všem hráčům oddílu ledního hokeje, trenérům, vedoucím, rodičům žáků a přípravky. Budeme se těšit na novou hokejovou sezonu.

Václav Sameš