Hořovice - Řevnice 1:3

Fotbal, I.A třída

Utkání se hrálo na velice těžkém terénu, který téměř znemožňoval kloudnou kombinaci. Úvod utkání byl poměrně vyrovnaný. První zajímavý moment přišel v 8. minutě, kdy se v šestnáctce otřel míč o ruku domácího Raka, rozhodčí ale zůstal v klidu. Hosté si postupně budovali převahu, kterou ale nedokázali vyjádřit střelecky. Na první střelu se čekalo až do 18. minuty, kdy poslal Šilhavému vizitku Socha. Domácí kazili velké množství přihrávek a k ohrožení branky Řevnic se v prvním poločase téměř nedostali. Naopak hosté, kteří měli stále častěji míč na kopačkách, se dočkali ve 37. minutě vedoucího gólu. Po centru Kardy sice Šilhavý bravurně zneškodnil hlavičku Kalivody z hranice malého vápna, na dorážku Bezpalce ale již dosáhnout nemohl - 0:1. O pět minut později již hosté vedli 2:0. Po fatální hrubce Raka postupovali dva hosté sami na branku a Kalivoda zakončil přesně k tyči - 0:2.

Jestliže si domácí o přestávce říkali, že nic není ztraceno, tak úvod druhé půle pro ně musel být hodně studenou sprchou. Hned ve 46. minutě totiž Socha vysunul Tůmu, který křižnou střelou zajistil Řevnicím tříbrankové vedení - 0:3. Od tohoto momentu ale byli více aktivní domácí, kteří se také začínali dostávat na dostřel k řevnické brance. V 50. minutě vyslal z trestného kopu pěknou střelu Štěpnička, brankář Zuska se ale překvapit nenechal. Podobně dopadl o chvíli později i Šmíd. S přibývajícím časem se domácí dostali do tlaku, který v 63. minutě korunovali snížením. Po trestném kopu se míč dostal v šestnáctce ke Kolářovi, který jej napálil z první přesně k tyči - 1:3. O pět minut později se mohli modrobílí vrátit do utkání, když Kolář pěknou uličkou prostrčil míč na Hlavsu, který si ale počínal v zakončení nedůrazně. Ještě větší šanci zahodili domácí v 78. minutě. To se ocitli Nesnídal s Šimůnkem sami před Zuskou, prvně jmenovaný ale místo přihrávky zvolil kličku a celou akci tím zazdil. I ve zbylých minutách měly Hořovice více ze hry, ale do vyložené šance je již hosté nepustili.

Branky: 63. Kolář - 37. Bezpalec, 42. Kalivoda, 47. Tůma. ŽK: Švarc, Rak, Šmíd, Kolář - Bouška, Rosenkranz, Zuska, Jůna. Rozhodčí: Vlk Martin - Chovanec, Vlk Mir. Diváků: 80. Poločas: 0:2.

Hořovice: Šilhavý - Nesnídal, Rak, Švarc (54. Slepička), Novotný, Štěpnička, Kolář, Hlavsa, Šimůnek, Šmíd, Král (84. Bláha).

Řevnice: Zuska - Rosenkranz, Karda (89. Chaloupka), Kalivoda, Pěcháček, Tůma, Bouška, Lhota (66. Jůna), Plánička, Socha (90. Klimt), Bezpalec.