Hořovice - Sparta Praha 2:0

Modrobílí začali proti soupeři se zvučným jménem bez bázně a v prvních deseti minutách se dostali do úniku Hybš a Václav Šebek, ani jeden ale nezakončil. S postupem času měli hosté mírně navrch ve středu pole, ale hořovičtí hráči je nepustili ani do náznaku šance. Naopak modrobílí hrozili rychlými protiútoky. Ve 21. minutě se dostal do sóla opět Václav Šebek, brankář Sparty Kotěra ovšem skvěle vyškrábl míč mimo branku. Podobná akce byla k vidění i o tři minuty později, tentokrát se ale Kotěra vyznamenal po střele Hybše. Poté se hrálo převážně ve středu pole bez šancí na obou stranách.

Jestliže první poločas se Hořovicím vydařil, tak druhá půle byla z říše snů. Hned po několika vteřinách se po velké hrubce sparťanské obrany dostal do sóla Tomáš Šebek, Kotěra ale opět čaroval. Jenže k vyraženému míči se dostal Pelikán a i když sparťanský brankář dělal, co mohl, míč se dokutálel do branky - 1:0. Hosté byli jak opaření, naopak domácím viditelně narostlo sebevědomí. Po dalekonosné střele Čepeláka, kterou brankář Sparty neudržel, mohly Hořovice vést již 2:0, ale dorážka mířila těsně mimo branku. Při další rychlé akci pak obránci hostů srazili pokus Václava Šebka na roh. V 54. minutě již Hořovice zvýšily své vedení. Václav Šebek se dostal do sóla, obešel vybíhajícího brankáře a poslal míč do odkryté branky - 2:0. Domácí, hrající v euforii, poté doslova ovládli hřiště a v 57. minutě to mohlo být 3:0. Po rohu hlavičkoval na zadní tyči pěkně Čepelák, brankář Kotěra ale vytáhl z rukávu neuvěřitelný zákrok. S postupem času hosté vyrovnali hru a v závěrečných šesti minutách se dostali do tlaku. Nebezpečný závar ale vyřešili domácí obránci a se střelou Poučka si poradil Ilko. Alespoň čestný úspěch mohla Sparta vsítit v poslední minutě, kdy Mariotti dokázal obhodit vybíhajícího Ilka, ale míč branku těsně minul. Hořovice tak zdolaly Spartu i ve druhém vzájemném střetnutí a opět jsou o krok blíže vytoužené záchraně v lize.

Branky: 36. Pelikán, 54. Šebek V. Rozhodčí: Kalenda. ŽK: Hovorka (S.). Poločas: 0:0. Diváků: 500.

SK Hořovice: Ilko - Čepelák, Vaníček, Zemánek, Cibulka, Šebek T., Hybš, Kosnar, Hrdlička (68. Souček), Pelikán, Šebek V.

Sparta Praha: Kotěra - Breda (61. Hronek), Doležal, Hovorka, Holas (65. Štancl), Pouček, Kučera, Kostka (45. Horváth), Ledecký (36. Mariotti), Kadaně, Nový (49. Pták).