Co bylo příčinou propadu mužstva, který přišel po uspěšném začátku sezony?

Předně se áčko dostalo do problémů, především nemoc a zranění některých hráčů neumožnilo nás nadále posilovat a to se odrazilo na našich výsledcích. Náš kádr je mladý, chybí zkušenost a sebevědomí a rovněž absence některých našich hráčů se podepsala na situaci, do které jsme se dostali.

Co s tím přes zimu uděláte?

Předně, posílil se realizační tým, na lavičku přišel Pavel David, který v závěru podzimu pomáhal vedoucímu mužstva Kolářovi. První věc, co musíme udělat, bude změna hracího dne a rovněž začátku utkání. To budeme chtít přeložit na neděli odpoledne na 15 hodin. Je to změna nutná, bude to pro nás určitá výhoda, protože budeme nastupovat po A mužstvu, takže bude větší možnost doplnění kádru hráči z divize.

Do jara by se měla projevit větší spolupráce s Ačkem. Zkušenosti z podzimu v tomto směru nejsou jen pozitivní, co vy na to?

Samo sebou, jde o to, koho nám trenér Nikodým uvolní. Musíme si uvědomit, že především divizní mužstvo je prioritou. My jsme taková záloha, pokud se to tak dá říct, ale po úspěšném podzimu áčka věřím, že se situace zlepší. Hodně bude záležet, jak áčko zvládne první jarní odvety.

Problém, co se týče výkonnosti, také souvisí s trénovaností. Malá docházka na tréninky je možná jedním z duvodů nepřesvědčivých výkonu a to souvisí i s výsledky…

To máte pravdu. Zlepšení zde musí nastat. Začátkem ledna se dozvíme, s jakým kádrem budeme moct počítat. Trénovat začneme 8. ledna čtyřikrát v týdnu a otázka účasti na tréninku, to je problém většiny mužstev. V lednu pak ještě bychom chtěli stihnout zimní soutstředění na Modravě.

Máte hráče, které byste mohl doporučit trenérovi Nikodýmovi do divizního áčka?

My jsme vlastně od toho, abychom takovéto hráče připravovali pro vyšší třídu a jistě mě těší, že mohu trenérovi doporučit dva talentované hráče Koláře a Švarce. I když na jedné straně jim preji, aby se uplatinili, na druhé straně musím dodat, že mi budou chybět.

Každé mužstvo si dnes stěžuje na malou produktivitu. Jak jste na tom vy?

My jsme dali 34 branek, to je více, jak vedoucí celek z Milína. Nejlepším střelem mužstva jsou Čihař s deseti góly, Černý s osmi, Štěpnička s pěti a Kolář se čtyřmi goly.

Béčko Hořovicka by mělo být základnou pro talentované mladé hráče a pak hráče, kteří se nevejdou do sestavy áčka. Je tomu tak?

To se nám snad trochu daří, z našeho kádru již odešli do áčka Štěpnička, Šmíd, Nesnídal, dále si to z jara vyzkouší Kolář a Švarc, a tak by to mělo pokračovat.

Jak velký kádr má vlastně béčko poté, co řada hráčů odešla do okolních oddílů?

Uvolněni byli Svoboda, Slepička, Hlavsa, Kebrle a Bláha. Je to na hostování, teď se možná vrátí Svoboda se Slepičkou. Zase široký kádr by neměl cenu, když počítáme s hráči áčka, neboť část by většinu času trávila na lavičce a to není dobře. Takže hostování pro okolní oddíly, pokud bude dostatečný kádr, se bránit nebudeme.

Hodně dostáváte laciné góly. Jaké budou změny v obranné činnosti?

Obranná činnost je záležitostí celého mužstva, nebudeme to na nikoho házet, někdy i brankář nezachytal, jak by mohl, ale také hráči si neplnili svoje povinnosti. Není přece možné, když hráč ztratí míč, aby to tím pro něj končilo. Tady se budeme muset hodně zamýšlet, abychom se těch chyb zjara vyvarovali. Prostě máme nejhorší defenzivní činnosti v A třídě.

Jistě si vedete poznámky k jednotlivým zápasům. Pokud nastoupil v průběhu podzimu Větrovský, bylo to hodně znát…

To je pravda. Nám tam chybí především zkušenost. Rak na všechno nestačí, prostě chybí dva, tři zkušení hráči, s těmi by pak výkon celého mužstva šel nahoru a to pak jsme schopní porazit i schopnější mužstva, a to jsme z jara dokázali.

Pro mnohé je podivné, že nevyužíváte sehrání přípravných zápasů s áčkem, jistě i vaše mužstvo má svoji kvalitu a to by prospělo oběma mužstvům.

Je to možná škoda, přípravné utkání by jistě prospělo oběma týmům, snad i tady by mohlo dojí t k lepší spolupráci.

Jaké hráče Hořovicka A byste rád viděl ve vašem mužstvu?

To je jen zbožné přání, rád bych tu viděl třeba Kovaříka, Větrovského nebo Čihaře, ale to vše se bude odvíjet od toho, jak se bude dařit divizi. A když jim to půjde, tak není vyloučeno, že se v sestavě béčka objeví. Tady je velká příležitost Hořovicka dokázat výhody a přednosti spojení oddílů Hořovic se Bzovou.

Myslíte, že bude ve vašich silách opakovat úspěšné loňské jaro, kdy jste uhráli 24 bodů?

Musíme pro to udělat vše, zvláště by nám mělo pomoct, když domácí zápasy budeme hrát v neděli v 15 hodin a to už budou k dispozici hráči áčka, kteří by měli doplňovat sestavu.

Co chcete vzkázat příznivcům?

Budeme se snažit hrát fotbal, na který se diváci rádi přijdou podívat, a to by se mělo projevit i v uspěšných výsledcích. A když to tak bude, budeme jen rádi. Protože se blíží konec roku, rád bych popřál všem hodně zdraví, štěstí a hezké vánoční svátky.

Viktor Pavlis