Po schválení programu valné hromady přednesl svou zprávu předseda klubu Luboš Bureš, který byl rád, že se na jaře podařilo udržet celky mužů v divizi a v A třídě, zalitoval ovšem, že se dorostencům nepodařil postup do divize. Poté předseda Hořovicka připomněl nepříjemný incident z letního fotbalového turnaje mužů, v průběhu kterého byla vykradena šatna Plzně B. „To nás v naší práci přibrzdilo, bylo hodně starostí, to vše řešit. Mohu sdělit, že na základě šetření policie FK Hořovicko při organizaci turnaje nepochybilo. Pachatelé byli zadrženi,“ uvedl Bureš, který zmínil také žákovský turnaj Senators cup. Na závěr své zprávy se hořovický předseda zaměřil na finance. „Věřím, že dokážeme zajistit finance na chod všech družstev,“ poznamenal Bureš.

Poté se dostal ke slovu sekretář a pokladník klubu Martin Ryska, který přiblížil hospodaření klubu v uplynulém roce. Výdaje klubu dosáhly téměř k částce 1 300 000 Kč.

Do Hořovic by se měl vrátit Dubský

Poté přišla na řadu diskuse a hodnotící zprávy trenérů jednotlivých družstev. V hodnocení divizního celku zastoupil trenéra Nykodýma generální manažer klubu Václav Míšek, který začal zeširoka. „Je mi moc líto, že tu teď nejsou ti staří pánové, kteří se před rokem ptali, jestli to přežijeme, jestli budeme mít peníze na spojení. Zpráva je dobrá. Peníze jsme měli, jsme tady a budeme tu dál,“ uvedl Míšek, který se poté zaměřil na hodnocení áčka Hořovicka. „Podzim proběhl relativně slušně, skončili jsme sedmí. Kdyby nedošlo k lapsusu v Příbrami, tak jsme byli i o stupýnek lepší,“ poznamenal Míšek, který dodal, že se ukázalo jako celkem opodstatněné vsadit na relativně mladé hráče. Poté generální manažer klubu zmínil i aktuální účast áčka Hořovicka na turnaji v Praze. „Teď jsme sice dvakrát nezvítězili, ale je to dané tím, že se mužstvo formuje. V sobotu odjíždí áčko na soustředění do Vysoké nad Jizerou,“ podotkl Míšek, který dodal, že kádr je víceméně stabilizovaný. „Pokoušíme se o rozšíření kádru, měli by se objevit jeden až dva mladí hráči, kteří budou zařazeni do kádru,“ dodal Míšek.

Hráči áčka budou více pomáhat béčku

Generální manažer FK Hořovicko také zmínil i změnu hrací doby zápasů hořovického béčka. „Tím, jak se rozhodlo o herní době B mužstva, domnívám se, že teď bude mnohem lepší spolupráce mezi divizním A mužstvem a béčkem v A třídě,“ prozradil Míšek, který doplnil i cíle do jara. „Samozřejmě úkolem do jara je zachránit divizi a odehrát to na nějaké slušné úrovni. A také zachránit a uhrát dobrý výsledek u B mužstva,“ uvedl generální manažer klubu, který se poté ještě jednou vrátil ke spolupráci obou celků dospělých. „Tím, že se převedla hrací doba B mužstva na neděli odpoledne, tak já garantuji, že půlka těch z áčka, kdo nebude hrát minimálně 45 minut, tak půjde hrát do A třídy, aby výsledky odpovídaly tomu, co bychom si představovali,“ dodal Míšek.

Klub bude muset začít výrazně šestřit

Poté se myšlenky generálního manažera obrátily směrem k financím. „Je potřeba v této těžké době si uvědomit, že ve všech oddílech se budeme muset velmi intenzivně zaměřit na úspory, které budou nutné. Je velmi pravděpodobné, že pokud se doposud dařilo těžce sehnat nějaké peníze z firem v okolí, tak že v tomto roce a možná ještě v příštím to shánění finančních prostředků na sport a kulturu bude čím dál tím složitější,“ upozornil Míšek, který vzápětí navázal. „Každé mužstvo musí počítat s tím, že dojde k úsporám a maximální kontrole všech nákladů. Nechci říct, že nebudeme platit a nebudeme shánět peníze na to, abychom mohli zaplatit potřebné a nutné, ale musíme se dostat k tomu, aby to bylo na potřebné a nutné,“ uvedl Míšek, který také zmínil, že na většinu jarních utkání divize nebude jezdit autobus. „Budeme jezdit automobily. Vyjde to výrazně levněji než náklady na autobus,“ pokračoval Václav Míšek, který mimo jiné také prozradil, že s velkou pravděpodobností se do Hořovic vrátí Oldřich Dubský. „Doufám, že jaro dopadne dobře a doufám, že na konci sezony se budeme pohybovat v divizi kolem pátého, šestého místa a kolem osmého místa v A třídě,“ dodal Míšek, který dodal, že letošní rok bude o stabilizaci klu­bu.

Poté se slova ujali postupně trenéři mládežnických celků. Martin Pech připomněl, že většina kádru mladších žáků přišla, včetně něj, z Berouna, tudíž zhodnotil jen podzim v žákovské lize. Mladší žáci obsadili čtrnácté místo, s tím, že na jedenáctou pozici ztrácí čtyři body. Na jaře by trenér Pech se svými svěřenci rád atakoval zmíněné jedenácté místo.

Jaro bylo v žákovské lize sezonou snů

Poté promluvil Jindřich Novotný, který byl na jaře u historického úspěchu hořovických starších žáků a nyní vede mladší dorostence. „Po podzimu jsme byli předposlední, na jaře to pak byla sezona snů. Uhráli jsme 24 bodů a zachránili se. Dvakrát jsme porazili Spartu, Plzeň,“ zmínil vydařené jaro Novotný, který zmínil, že úspěch brzy zpozorovali zástupci ostatních oddílů. „Místo jednoho zápisu rozhodčímu jsme rozdávali dalších pět manažerům, kterým se podařilo po sezoně družstvo rozebrat. Do ligy odešlo šest hráčů. Dva jsou i v širší nominaci reprezentace (Vaníček, Hybš – pozn. red.), ve Slavii hraje stabilně Čepelák, i Šebkové v Bohemce,“ uvedl Novotný.

Z 350 diváků odešlo v průměru 340

Poté se Jindřich Novotný zaměřil na podzim. „Z průměrné návěštěvy 350 diváků, která chodila na ligu, nám odešlo tři sta čtyřicet. Mladší dorost hraje většinou před deseti diváky,“ poznamenal Novotný, který zmínil také výkonnost celku. „Výkonnost šla dolů, hrají hráči, co v lize seděli a hráči z béčka,“ poznamenal trenér mladšího dorostu, který dodal, že výsledkově se daří střídavě. „Dvakrát jsme nahoře a dvakrát dole. Je potěšující, že máme průměr vstřelených branek 6,2 na zápas,“ dodal Novotný.

Starší dorostenci po podzimu vedou

Řeč se poté ztočila k staršímu dorostu. „Jaro se bohužel nedotáhlo k postupu, chyběly nám dva body. V mančaftu byla velká nervozita,“ uvedl asistent trenéra, který zmínil, že v létě odešlo z družstva sedm hráčů. „Měli jsme obavy, jak se povede je nahranit. Zabudovali jsme Zítka a Budínského z mladšího dorostu,“ uvedl asistent trenéra, který dodal, že po podzimu Hořovicko vede krajský přebor dorostu. „Ale na pátého máme náskok jen čtyři body. Bude to velký boj, ale věřím, že tentokrát to dotáhneme,“ dodal.

Poté zhodnotil Jan Bežó podzimní část v lize starších žáků. Vzhledem k ročníkové díře se Hořovicku vůbec nedaří a se skóre 3:180 je na posledním místě. „Věděli jsme do čeho jdeme,“ poznamenal Bežó, který dodal, že hráči se pomalu zlepšují.

Po hodnocení žákovské ligy si vzal slovo Václav Jakubka, který zmínil, že by bylo dobré, kdyby klub nechal udělat klubové suvenýry. „Pracujeme na tom, je to také otázka financí,“ uvedl Bežó a poděkoval následně panu Jakubkovi za vše, co pro klub obětavě vykonává.

Poté se diskuse točila kolem sportovní haly u fotbalového hřiště. Ta by se totiž v průběhu příští zimy měla opravovat a fotbalové celky tak přijdou o tradiční místo přípravy. Vedení FK Hořovicko přislíbilo, že se tomuto problému bude poctivě věnovat s dostatečným předstihem a zajistí halu pro přípravu všech družstev.

Hráči si musí srovnat, zda chtějí hrát divizi

Mírné vzrušení do diskuse vnesla otázka ohledně zařazování hořovických hráčů do divizního áčka a zmínka o odchodu brankáře Veselého a záložníka Štěpničky. „Dan Veselý dostal šanci být v áčku a poslední dva měsíce nechodil. Co se týče Štěpničky, problém je v tom, že někteří místní kluci nechtějí pracovat,“ uvedl Václav Míšek, který vzápětí navázal. „Nikdo se nebrání tomu, aby se z béčka hráči dostávali do áčka. Naopak. Je a bude eminentní zájem zařazovat co nejvíce místních hráčů. Na druhou stranu pokud nechtějí projít tvrdým tréninkem, tak prostě s tím nic nenaděláme,“ uvedl generální manažer klubu, který zmínil i další případ. „Například Kolář měl nastoupit do přípavy s áčkem a nepřišel. Je to o tom, jestli ti kluci chtějí, nebo nechtějí hrát. Štěpnička celou dobu mluví o tom, že odejde, pak přestal trénovat…. Takhle to nejde,“ pokračoval Míšek. Poté si slovo vzal Roman Šmerhovský, který působí jako asistent u béčka mužů. „Kdyby Štěpnička chtěl, tak tu divizi kope. Ale musí si to sám srovnat. Šanci dostal a dost velkou a vyprdl se na to. I další hráči si to musí sami srovnat, jestli tu divizi chtějí hrát. Já kdybych tu možnost měl, tak se o to budu rvát,“ podotkl Šmerhovský.

Na závěr valné hromady ředitel klubu Jan Bežó pozval všechny na plesy, které klub pořádá 7. února ve Bzové a 7. března v Hořovicích.