Hostomice – Loděnice 2:2

Od začátku utkání byli hostující hráči aktivnější, měli častěji míč na kopačkách, ale před pokutovým územím naráželi na výborně bránící blok domácích hráčů. Domácí celek má tuto hru výborně zažitou, kdy čekají na chybu soupeře a poté rychle přenesou hru na dvojici kvalitních útočníků. Podobně se ujali Hostomičtí vedení i tentokrát. V 17. minutě podnikli domácí hráči první, nebezpečný, rychlý protiútok, vyhnuli se i ofsajdové pasti hostující obrany a Kačírek svůj nájezd bezpečně proměnil - 1:0. Hostující hráči se poté snažili o vyrovnání, ale jejich snaha končila na nepřesné koncovce nebo pozorném Kadeřábkovi.

Po změnách v sestavě se ve druhém poločase ještě zvýšila herní převaha hostů, která ale dlouho nepřinášela střelecký efekt. Naopak v 59. minutě předvedli domácí hráči další vydařený protiútok, na jehož konci byl Lisý, který bez problémů zvýšil na 2:0. Loděnice se vrátila do zápasu až v 77. minutě, kdy domácí obranou prošel Grau a domácí strážce branky jej trochu zbytečně fauloval. Nařízený pokutový kop bezpečně proměnil Kovač - 2:1. Snaha o vyrovnání hostujících hráčů došla naplnění v 90. minutě. Po pravé straně zatáhl Bojko míč skoro až k brankové čáře a jeho centr poslal Justin hlavou do sítě 2:2.

Kvalitní a tradičně slušně hrané utkání potvrdilo, že oba celky jsou na mistrovská utkání dobře připraveny. Zelenobílé čeká ještě jeden test, když ve středu od 18.00 hodin přivítají Na Jánské celek FK Hořovicko B. Domácí hráče čeká ostrý start, neboť hned v prvním kole je čeká derby na hřišti rezervy Králova Dvora, na loděnické hráče čeká v prvním kole horká půda v Mutějovicích.

Branky: Kačírek, Lisý – Kovač z PK, Justin. Poločas: 1:0. Rozhodčí: Klečka.

Hostomice: Kadeřábek ( 46. Bohuněk) – Lefner, J. Kuba, Rybák, Kovacs, Velebil, Palivec, V. Kuba, Kačírek (55. L. Lisý), Vyskočil, V. Lisý (75. Vyskočil ml.)

Loděnice: Sklenář - Pa.Frydrych, Kovač, Bartoš (46. Majer), Herejt, Mráz (46.. J. Pospíšil), T. Frydrych, Novák (46. Dostál), Grau, Pospíšil (46. Bojko), Justin.

Jiří Gall