Hostomice – Žebrák 2:0

Fotbal, I.B třída, sk. E

Od začátku utkání měli domácí územní převahu a z toho vyplývající příležitosti. V 5. minutě se v pokutovém území uvolnil hostomický V. Lisý, ale jeho střela branku Ťažkého minula. Ve 13. minutě pak V. Kuba přešel přes dva protihráče, ale na střelu již neměl sílu. V této fázi utkání se hosté dostávali do hry jen těžko a veškeré jejich akce končily na dobře zorganizované obraně domácích v čele s Vaverčiakem. Ve 26. minutě přišel jeden z důležitých momentů sobotního utkání, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující záložník Kuška. Trest pro hosty přišel i v podobě branky. V. Lisý pronikal do šestnáctky hostů, kde byl sražen. Na pokutové kopy je v Hostomicích specialista kapitán Vyskočil, který se ani tentokrát nemýlil. Tlak domácích ke konci prvního poločasu sílil, náznaky šancí ale proměnit Hostomičtí nedokázali. Ve 44. minutě pak zahrozili i hosté, po rozehrání trestného kopu ale vyrovnat nedokázali.

Druhý poločas se nesl opět v režii domácích. Hosté se snažili hrát dopředu vše přes útočníka Hadrabu, který ale byl proti domácí obranné přesile bez šance. V 52. minutě přišla nejkrásnější akce utkání. Vaverčiak odebral hostujícímu útočníkovi míč, přešel přes jednoho protihráče, uvolnil Vyskočila, a ten našel ideálně v pokutovém území Velebila, který trefil šibenici - 2:0. Od této chvíle domácí nepochopitelně polevili a přenechali iniciativu hostům. V 60. minutě po rohovém kopu způsobili hostující hráči závar před domácí brankou. S vypětím všech sil jej ale domácí odvrátili. Podobná situace se opakovala v 75. minutě, opět ovšem bez úspěchu na straně hostů. V 82. minutě přišla poslední možnost na straně hostů. Protiútok Žebráku zastavil nedovoleným zákrokem na hranici pokutového území Maršálek. Hosté trestný kop rozehráli a následný centr proletěl pokutovým územím a skončil v autu.

Branky: Vyskočil, Velebil. Poločas: 1:0.

Sestava SK Hostomice: Kadeřábek - Sluka (Maršálek), Vaverčiak, Bláha, Sluka, Velebil (Lisý L.), Palivec, Kuba V., Kačírek (Rybák), Lisý V., Vyskočil. ⋌(ryb)