V nominaci se objevili nejen Kameš s Vlčkem, ale také Jan Besser či Milan Toman, ti oba oblékali berounské barvy v extralize inline hokeje.

Týmu svěřenců Jiřích Suhrady a Stehlíka se stala osudná Francie. Tak je porazila už v základní skupině 2:0 a poté i v semifinále 3:1. „Pokaždé jsme byli lepší, ale zachytal jim gólman a měli jsme hromadu smůly. Vždyť jsme v obou zápasech snad pětkát nastřelili tyčku nebo břevno,“ stěžoval si mladší z rodu Kamešů a Vlček s ním docela souhlasil. „Určitě, ale oni docela organizovaně bránili. Když měli brejk, pokaždé to obrátili a bleskově byli zase čtyři vzadu. Přitom se mi zdálo, že bruslit moc neumí, byli to takoví fotbalisté s hokejkami. Přirovnal bych je k řekům na fotbalovém Euru před čtyřmi roky,“ popsal Vlček hru týmu Galského kohouta, jenž dokokrhal až do finále, kde nestačil na USA.

S těmi se naopak Češi famózně vypořádali ve skupině, kde je zdolali 8:1. „V tom utkání zazářil Martin Vozdecký. Vždycky jsem o něm slyšel, že je v in-line hokeji nepřekonatelný, jenže mě o tom nějak nepřesvědčoval. Ale tenhle zápas ho asi bavil, byl neuvěřitelný. Podílel se snad na šesti gólech a puk Američanům vůbec nepůjčil,“ chválil Vlček spoluhráče. Podle něj i Kameše seděla hra USA Čechům podstatně víc než Francie. „Určitě, hráli víc hokej, což nám sedělo,“ přiznal Kameš, který zkusil porovnat oba šampionáty.

„Změna je v pravidlech. Na Slovensku se hrálo na ofsajd jako v české extralize, v Německu to bylo volnější. Můžete přihrát od své brány až k soupeřově, ale zase jsou klece o něco menší. Hra je ale taková volnější,“ zamyslel se chlapík, který si v Německu zahrál o dost víc. „Na Slovensku bylo více hvězd, tady jsem se dostal i na přesilovku. I proto jsem dal nějaké góly,“ okomentoval obránce svých pět vstřelených gólů. Tři dal Koreji, po jednom Němcům a Američanům.
Jednou se prosadil také Vlček proti Němcům. „Já naopak hrál více na Slovensku, tady jsem jeden a půl zápasu stál. Ale jinak to bylo pohodové mistrovství. Dobrá parta a to i mezi všemi mančafty. Šampionát na Slovensku byl ale nabitější,“ dodal Ladislav Vlček.

Oba hráči si nyní konečně užijí krátké dovolené a poté shodně vyjedou na let Berounských medvědů, které letos čeká v I. hokejové lize náprava loňské zpackané sezony. Dostali jednu velkou posilu, trenéra Otakara Vejvodu, jenž se vrátil z Koreje. „O tom nění žádná, že to je největší posila. Dost očekávám i od brankáře Altrichtera a Mazance. Oba jsou z Plzně, mezi kluby údajně vznikla nějaká spolupráce. Každopádně jsme odhodláni, aby se v Berouně po nějakých čtyřech letech hrálo play-off a hlavně dobrý hokej,“ uzavřel Ladislav Vlček.