Králův Dvůr B – Vraný 7:1

Fotbal, I.B třída, sk. A

Na první gól se nečekalo dlouho. Již ve 2. minutě Spurný vysunul Dochtora, který přehodil brankáře a načal tak svůj střelecký koncert – 1:0. Poté o sobě dali vědět hosté. Pazdera udělal kličku vybíhajícímu Kolářovi, prázdnou branku ale netrefil. V 9. minutě pak v další vyložené šanci Suchý trefil boční síť. To bylo od hostů na téměř celý zápas vše. Domácí postupně zvyšovali svou převahu a hodně chybující hosty dostávali pod neustálý tlak. Po 25. minutě si již cábelíci dělali na hřišti doslova co chtěli. K vidění byla jedna pohledná akce za druhou. Froněk v šanci ale neuspěl a stejně se vedlo i Krobovi. Až ve 30. minutě po velice pěkné akci usměrnil Dochtor centr Kroba za Jochmanova záda – 2:0. O čtyři minuty později Dochtor završil svůj čistý hattrick, když po zpětné přihrávce od Spurného propálil brankáře Vraného – 3:0. Aby toho nebylo málo, tak ve 41. minutě Dochtor poslal hlavou z malého vápna míč do branky počtvrté – 4:0.

Ani po změně stran se obraz hry nezměnil. Domácí byli jasnými pány na hřišti a tak bylo jen otázkou času, kdy zvýší své vedení. V 50. minutě po fatální hrubce hostující obrany přehodil brankáře Vávra a bylo to 5:0. O tři minuty později pak ve vyložené šanci Mrština nechal vyniknout brankáře Jochmana. Domácí i přes vysoké vedení hráli hodně aktivně a napadáním hosty neustále přiváděli do úzkých. V 70. minutě pak byl ve vápně sražen po pěkné akci Mrština a nařízenou penaltu proměnil Dochtor – 6:0. O minutu později mohl zvýšit vedení Spurný, jehož střela ale orazítkovala jen břevno. V 78. minutě přidali domácí sedmý gól, když aktivní napadání rozehrávky hostů přineslo ovoce a Vávra v poklidu přehodil Jochmana – 7:0. Hosté se dočkali čestného úspěchu v 83. minutě, kdy hlavou usměrnil centr z trestného kopu do branky Pazdera – 7:1.

Branky: 2., 30., 34., 41. a 70. Dochtor M., 50. a 78. Vávra – 82. Pazdera. ŽK: Krob, Dochtor – Kočinský, Bauer, Michal, Kalík, Jochman, Janda. Diváků: 150. Poločas: 4:0.

Kr. Dvůr B: Kolář – Průša, Lukeš, Molnár, Brož, Choc, Krob, Mrština, Spurný (72. Matějka), Dochtor M. (78. Patera), Froněk (46. Vávra).

Michal Dochtor vstřelil pět gólů, jeden hezčí než druhý

Vstřelit v mistrovském utkání dospělých pět gólů, to už je pořádný výkon. A přesně to se povedlo králodvorskému hráči Michalu Dochtorovi. Pěti brankami značnou měrou přispěl k vítězství Králova Dvora B nad celkem Vraného. Po utkání jsme Michala Dochtora krátce vyzpovídali.

Vzpomeneš si, kdy jsi naposledy vstřelil v jednom utkání pět branek?

Nikdy. Akorát za žáky, to si pamatuju, jsem vstřelil sedm gólů.

Dát pět branek, to bude asi pěkně drahé, že?

Kluci už mi hlásili pět stovek nebo tak něco podobného.

Překvapilo tě, že jste soupeře, který je na třetím místě zdolali takovýmto rozdílem?

Oni za stavu 1:0 měli dvě tutovky. Kdyby je dali, mohlo to vypadat úplně jinak.

A celkově jsi dneska s výkonem svým i mužstva spokojen?

Tak abych nebyl. Když je to 7:1, tak musím být spokojen.